Jak możemy Ci pomóc?

< POWRÓT
Jesteś tutaj:

Jak działają strefy

Agnieszka, 12 Grudzień, 2018

 

Strefa to określony przez Ciebie obszar na mapie. W ramach tego obszaru monitorowana jest lokalizacja dziecka. Jest to tzw. GEOFENCING – czyli wyznaczenie wirtualnej granicy w ramach monitorowanego obszaru. W zależności od Twoich ustawień dotyczących stref, możesz otrzymywać informacje dot. wejścia/wyjścia ze strefy, a także np. nie pojawienia się w strefie. 

Przy strefie, podajesz też regułę czasową, kiedy strefa ma obowiązywać. Możesz ustawić alert np. na dni tygodnia od poniedziałku do piątku  na nie pojawienie się w strefie szkoła w godz. 7.30 – 8.00. Jeżeli dziecko nie pojawi się w strefie Szkoła w tym czasie – otrzymasz alert. Reguła ta nie będzie obowiązywać w sobotę i niedzielę. 

Rodzaje stref:

  • Wyjście ze strefy: Otrzymasz alert, gdy urządzenie opuści strefę (w określonym dniu, w określonym przedziale czasowym). Przykładowo: jeśli strefa jest ustawiona w godz. 8.00-9.00, to otrzymasz alert, gdy dziecko jest w strefie i opuści ją między godziną 8.00 a 9.00. Nie otrzymasz jednak alertu, gdy dziecko opuści strefę o 9.01.
  • Wejście do strefy: Otrzymasz alert, gdy urządzenie pojawi się w strefie (w określonym dniu, w określonym przedziale czasowym). Przykładowo: jeśli strefa jest ustawiona w godz. 8.00-9.00, to nie otrzymasz alertu, gdy dziecko wejdzie do strefy o 7.59. Alert otrzymasz tylko wtedy, gdy dziecko wejdzie do strefy między 8.00 a 9.00.
  • Brak wejścia do strefy: Otrzymasz alert, gdy urządzenie nie pojawi się w strefie (w określonym dniu, o godzinie o której zaczyna się przedział czasowy strefy). Przykładowo: jeśli strefa jest ustawiona w godz. 8.00-9.00, to otrzymasz alert o godz. 8.00 (lub z lekkim opóźnieniem) tylko wtedy, gdy dziecka nie będzie o godz. 8.00 w strefie.

Najczęściej ustawiane strefy w naszej aplikacji to DOM i SZKOŁA.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Spis treści