Jak możemy Ci pomóc?

< POWRÓT
Jesteś tutaj:

Jak lokalizowane jest dziecko

Agnieszka, 12 Grudzień, 2018

 

Lokalizacja dziecka działa w oparciu o dostępne usługi lokalizacyjne w jego telefonie. Zazwyczaj lokalizacja podawana jest w oparciu o odczyty GPS, które są możliwe jeżeli urządzenie znajduje się na zewnątrz.  Wewnątrz budynków sygnał GPS się gubi. Wtedy pobierane są dane o okolicznych sieciach Wi-Fi i stacjach bazowych operatorów komórkowych. Aplikacja Parental Control nie ma wpływu na dokładność lokalizacji dziecka. 

Warunkiem lokalizowania dziecka jest włączenie usług lokalizacyjnych na jego telefonie. Bez tego aplikacja rodzica (Control Center) nie będzie mogła otrzymać informacji o położeniu dziecka. Aby sprawdzić lokalizację dziecka należy kliknąć w przycisk <WIĘCEJ> na mapie wyświetlającej się na profilu dziecka w aplikacji Control Center. Dane powinny odświeżyć się samoczynnie. 

Można tez wyświetlić dane historyczne nawet 365 dni wstecz. Wystarczy na ikonie mapy wybrać pożądaną datę.

Zapisy pozycji urządzenia łączone są w ścieżkę poruszania się. 

Dokładność lokalizacji zależy od metody lokalizowania:

  • GPS – lokalizacja punktowa (dokładność nawet 1 m, średnio 10-15 metrów), przedstawiona na mapie jako pomarańczowa pinezka. Działa w oparciu o sieć 31 satelitów oraz odbiorników naziemnych, najczęściej urządzenie korzysta z niego będąc na otwartej przestrzeni. Zakłócenia lub utratę sygnału mogą powodować: wejście do budynku, stanie przy wysokim budynku lub między budynkami, przemieszczanie się z dużą prędkością zwłaszcza pod dachem (np. Pociąg).
  • WiFi i dane dot. stacji bazowych operatorów komórkowych– przedstawiona na mapie jako mały, szary okrąg. Lokalizacja średniej dokładności (kilkadziesiąt metrów). Jeden z dwóch rodzajów tzw. lokalizacji przybliżonych, podaje pozycję jako okrąg o danym promieniu, w obrębie którego znajduje się urządzenie. Urządzenie nie loguje się do żadnej sieci wifi, wykorzystuje tylko siłę sygnału oraz nazwę sieci, w celu przybliżonego określenia lokalizacji urządzenia.

W przypadku widoku mapy w małej skali lokalizacje z bliskich sobie miejsc łączone są w jeden punkt, który rozbija się na mniejsze po przybliżeniu widoku mapy.

Dodatkowo posiadacze większej ilości urządzeń mają możliwość widoku ich aktualnej pozycji na jednej, wspólnej mapie.

 

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Spis treści