Częste pytania

  Rejestracja urządzenia CALMEAN

Czy wymagana jest jakaś umowa?
Nie. Działamy w modelach subskrypcyjnych. Jeśli ktoś chce korzystać z naszych urządzeń lub aplikacji Parental Control w danym czasie, to wtedy wnosi opłatę. Jeśli nie korzysta – to nie musi płacić miesięcznej opłaty. Wygoda i elastyczność…
Zarejestrowałem urządzenie, ale nie działa poprawnie
Jeśli urządzenie ma przynajmniej jednej z poniższych objawów:

 • brak lokalizacji na mapie
 • nieaktualna godzina
 • brak kontaktów w książce adresowej

oznacza to, że urządzenie nie nawiązało połączenia z  GPSem. Najlepiej wynieść je na dwór na kilkanaście minut – wtedy odnajdzie sygnał GPS i wszystkie ustawienia pojawią się w nim automatycznie.

Czy urządzenia CALMEAN działają za granicą?

Tak, jednak w przypadku używania urządzeń poza granicami Polski konieczna jest wymiana karty SIM na kartę lokalnego operatora. Urządzenia nasze nie posiadają tzw. sim-lock więc będą działały karty wszystkich operatorów, karta taka nie może mieć jednak ustawionego nr PIN (na urządzeniu nie można go wprowadzić) oraz warto pamiętać, że powinna mieć aktywny pakiet danych internetowych tak, aby urządzenie mogło komunikować się z system CALMEAN oraz przekazywać dane lokalizacyjne

Czy przy rejestracji urządzenia CALMEAN podaję metodę płatności

Żeby korzystać z urządzeń CALMEAN i fabrycznej karty SIM która jest w urządzeniu, należy wykupić licencję. Dostępne formy opłaty w panelu www to: PayPal, Przelewy 24 (opłata za rok z góry), Operatorzy Komórkowi. Dostępne formy opłaty w aplikacji mobilnej, to: płatności Google Play.  Podczas rejestracji konta w panelu www, należy dokonać wyboru metody płatności oraz dokonać pierwszej płatności. Czas darmowego testowania urządzenia (30 dni) zostanie automatycznie doliczony.

  Opłaty

Ile kosztuje korzystanie z urządzeń CALMEAN

Koszt uzależniony jest od wybranego urządzenia i formy płatności.

Aktualny cennik znajduje się tutaj.

Jak wnosić opłaty za urządzenie?

Opłaty subskrypcyjne wnosić można z poziomu naszego Panelu Kontrolnego.  W sekcji „Ustawienia Konta” znajduje się przycisk „PRZEDŁUŻ”. Pozwala on na przedłużanie dostępu do konta na kolejny miesiąc.

Czym różnią się metody płatności za licencję?

Dostępne są 3 metody opłacania dostępu do Systemu CALMEAN:

 • płatności jednorazowe – można ich dokonać z Internetowego Panelu Kontrolnego, są to jednorazowe opłaty dające dostęp do Systemu na rok
 • płatności subskrypcyjne – są to automatyczne comiesięczne obciążenia. Możliwe jest zapisanie się na subskrypcję poprzez serwis PayPal lub Google Play
 • direct billing – ten sposób rozliczenia opiera się na dopisaniu płatności do rachunku operatora komórkowego.
Czy aplikacje do zarządzania są dodatkowo płatne?

Nie. Aplikacja CALMEAN Control Center nie jest dodatkowo płatna. Uiszcza się jedynie opłatę za dostęp do systemu i jest ona powiązana z używamy urządzeniem bądź aplikacją Parental Control.

Czy po wymianie karty SIM na własną, pozostaje opłata licencyjna?

Opłata jest niezależna od tego czy w urządzeniu znajduje się karta SIM dostarczona do zestawu czy też inna karta, którą włoży użytkownik. Opłata wnoszona przez użytkownika jest opłatą za dostęp do systemu CALMEAN, czyli w szczególności za:

 • używanie aplikacji mobilnych CALMEAN Control Center do zarządzania (na systemy Android i iOS)
 • używanie panelu kontrolnego Web
 • dostęp do systemu gromadzącego dane lokalizacyjne
 • używanie stref bezpieczeństwa
 • itp.

Szczegółowy wykaz funkcjonalności, do których użytkownik ma dostęp znajduje się w opisie poszczególnych produktów.

  Działanie urządzenia

Czy połączenia przychodzące są płatne?

Nie. Żadne połączenia przychodzące na urządzenia marki CALMEAN nie są płatne. To dzwoniący pokrywa koszt połączeń wg standardowych stawek lub rozliczając minuty w posiadanych przez siebie pakietach (identycznie jakby dzwonił na standardowy numer telefonu komórkowego).

Co to znaczy, że urządzenie nie ma zasięgu GPS

Oznacza to, że urządzenie nie nawiązało połączenia z GPS i korzysta z lokalizacji przybliżonej – po sieci wi-fi albo lbs.

Jak często urządzenie podaje lokalizację?

Co 2 minuty pojawia się nowa lokalizacja na mapie.

Jak naliczane są rozmowy telefoniczne z urządzenia

W zależności od wybranego pakietu, co 30 dni przyznawana jest odpowiednia liczba minut do wykorzystania na rozmowy wychodzące z urządzenia. Naliczenia następuje w trybie sekundowym. Niewykorzystane minuty z danego miesiąca, NIE PRZECHODZĄ na kolejny okres rozliczeniowy.

Dlaczego urządzenie nie podaje nowej lokalizacji

W sytuacji, gdy urządzenie pozostaje długo w jednym miejscu wchodzi w tryb uśpienia. Oszczędza wtedy baterię. W momencie, gdy zacznie się przemieszczać znów zacznie przesyłać nowe lokalizacje.

Czy urządzenia CALMEAN działają za granicą?

Tak, jednak w przypadku używania urządzeń poza granicami Polski konieczna jest wymiana karty SIM na kartę lokalnego operatora – gdyż karta fabryczna, NIE MA ROAMINGU. Przy wymianie karty SIM na własną, należy pamiętać żeby karta nie miała ustawionego nr PIN (na urządzeniu nie można go wprowadzić) oraz warto pamiętać, że powinna mieć aktywny pakiet danych internetowych tak, aby urządzenie mogło komunikować się z system CALMEAN oraz przekazywać dane lokalizacyjne

Lokalizacja jest niedokładna

Jeżeli lokalizacja prezentowana jest w formie pomarańczowej pinezki w jednym punkcie, oznacza to lokalizowanie GPS (ok. 5 m.). Jeżeli urządzenie nie znajduje się w zasięgu tej sieci, wykorzystuje moduł WiFi (dokładność kilkudziesięciu metrów) lub w ostateczności LBS (mała dokładność). Lokalizacje przybliżone są prezentowane w formie szarego okręgu w obrębie którego znajduje się dziecko. Szara pinezka jest jedynie punktem wyznaczającym środek okręgu, nie zaś dokładną pozycją chronionej osoby (nie jest więc oznaką usterki modułu lokalizatora sytuacja, w której środek okręgu nie zgadza się z faktyczną pozycją dziecka).

  Karty SIM

Czy muszę rejestrować kartę SIM?
Nie. Dostarczona karta jest już zarejestrowana na naszą firmę i udostępniana użytkownikom w ramach świadczonej usługi. Tak skonfigurowana będzie oczywiście działała zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Czy można wymienić kartę SIM?

Tak, można wymienić kartę SIM na inną, urządzenia nie mają blokady na określonego operatora (tzw. sim-lock). Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać to to, że do urządzeń należy włożyć kartę bez ustawionego PIN (na urządzeniu nie ma możliwości wprowadzenia tego numeru).

Wymianę karty SIM zalecamy przede wszystkim naszym Klientom za granicą. W kraju dla obniżenia kosztów użytkowania urządzenia sugerujemy zostawić kartę dostarczoną w zestawie.

Kto jest operatorem fabrycznej karty SIM?

Obecnie w zakresie dostarczania usług komórkowych współpracujemy z T-Mobile

  Funkcjonalności

Jak działa Strefa Ciszy?

Gdy ustawisz Strefę Ciszy na urządzeniu CALMEAN, wówczas nikt – poza kontaktami głównymi – nie będzie mógł dodzwonić się na urządzenie. Kontakty główne, mogą normalnie się dodzwonić.

Nie działa nasłuch urządzenia

Żeby nasłuch działał poprawnie, w profilu urządzenia musi być wpisany poprawny, faktyczny numer karty SIM, która jest w urządzeniu. Podczas konfiguracji urządzenia, numer fabrycznej karty SIM jest automatycznie wpisywany w profil. Jeśli wymienisz kartę SIM na własną, wówczas – aby Nasłuch działał poprawnie – należy w zakładce USTAWIENIA KARTY SIM, podać nowy numer karty SIM którą włożyłeś do urządzenia.

  Aplikacja Kontrola Rodzicielska CALMEAN