Jak mawia stare polskie przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony. Lokalizator GPS pozwala Ci kontrolować położenie danego pojazdu i trasę, jaką pokonał. Możesz go także wykorzystać jako zabezpieczenie przed kradzieżą.

To bardzo przydatne urządzenie – zwłaszcza gdy nie posiadasz garażu podziemnego lub zarządzasz służbową flotą samochodową. Dowiedz się, jakie są jego możliwości i jaki sprzęt warto wybrać.

Czym jest i jak działa lokalizator GPS do samochodu?

Lokalizator GPS to niewielkie urządzenie, które umożliwia Ci śledzenie w czasie rzeczywistym położenia Twojego pojazdu (auta, motocykla, skutera czy łodzi) z dokładnością do kilku metrów. Wykorzystuje on oczywiście sygnał GPS. W przypadku, gdy jest on niedostępny, lokalizator korzysta z sygnału operatorów sieci GSM, co jest możliwe dzięki wbudowanej karcie SIM.

lokalizator gps do samochodu

Obsługujesz go oczywiście w sposób zdalny. Służy do tego wygodny panel www lub aplikacja na Twoim telefonie, gdzie skonfigurujesz wszystkie funkcje.

Dlaczego warto kupić lokalizator GPS do samochodu?

Zastanawiasz się, czy potrzebujesz lokalizatora GPS do auta? Tego typu urządzenia mają sporo zalet i są przydatne w wielu sytuacjach. Dzięki nim:

 • monitorujesz aktualną lokalizację swojego pojazdu i sprawdzisz drogę, jaką przebył. W związku z tym wykryjesz ewentualne nadużycia.
 • Zyskujesz skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe i reagujesz natychmiast, gdy z autem dzieje się coś złego.
 • Otrzymujesz dostęp do historii lokalizacji i zaawansowanych statystyk dotyczących m.in. pokonanego dystansu, zużytego paliwa czy prędkości.
 • Lokalizatory możesz wykorzystać nie tylko do śledzenia pojazdów, ale także np. by zlokalizować swój bagaż w przypadku kradzieży.

Jakie są dodatkowe funkcje dobrego lokalizatora GPS do samochodu?

Lokalizator GPS ma znacznie więcej funkcji niż tylko informowanie o lokalizacji pojazdu – to absolutny standard. Warto jednak zwrócić też uwagę na takie rozwiązania, jak:

 • możliwość wyznaczenia stref bezpieczeństwa (geofencing), o których przekroczeniu zostaniesz automatycznie poinformowany.
 • Powiadomienie o manipulowaniu w pojeździe lub przy urządzeniu. Gdy auto się poruszy, otrzymasz alert – to skuteczna forma zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą.
 • Powiadomienia o uruchomieniu silnika – lokalizator Cable wykrywa każde odpalenie pojazdu i wysyła powiadomienie.
 • Powiadomienia o niskim stanie naładowania urządzenia.

Bezpieczeństwo na drodze dzięki lokalizatorowi GPS – jak to działa?

GPS w samochodzie pozwala Ci upewnić się, czy osoby prowadzące dany pojazd robią to w granicach bezpieczeństwa. Jak to działa? Jako właściciel możesz ustawić maksymalną prędkość, z którą powinna się poruszać kierująca pojazdem osoba. Gdy zostanie ona przekroczona, od razu otrzymasz powiadomienie.

Jakie są rodzaje lokalizatorów GPS i który wybrać?

W ofercie CALMEAN znajdziesz trzy modele lokalizatorów. Wszystkie z nich oferują możliwość precyzyjnego lokalizowania pojazdu, wyznaczenie stref bezpieczeństwa, alarmowanie o przekroczeniu prędkości czy o poruszaniu samochodu. Są również obsługiwane przez ten sam system.

CALMEAN Lokalizacja pojazdu

Na co warto zwrócić szczególną uwagę w każdym z nich?

 • Cable Smart to model zasilany z pojazdu. Na tle innych urządzeń od CALMEAN wyróżnia go przede wszystkim wodoodporność i funkcja alarmu o uruchomieniu silnika.
 • Battery Big – ten lokalizator jest zasilany dzięki baterii ładowanej za pomocą kabla USB. Polecamy go przede wszystkim do dużych pojazdów – samochodów osobowych i ciężarowych, łodzi czy motocykli.
 • Battery Mini – to model dający dostęp do tych samych funkcji, co opisywany wyżej Battery Big. Posiada jednak mniejszą baterię i sam jest bardzo kompaktowy. Dzięki temu możesz zamontować go na niewielkich pojazdach (rowerach czy skuterach) bądź umieścić w walizce.

Nadajnik GPS do samochodu a ochrona prywatności – co warto wiedzieć?

Korzystając z lokalizatorów CALMEAN, nie musisz martwić się o dane dotyczące Twojego samochodu czy odbywanych nim podróży. Wszystko odbywa się w zgodzie z obowiązującymi przepisami (RODO). Twoje dane są bezpieczne i nie zostaną one nikomu udostępnione.

Jakie są koszty korzystania z lokalizatora GPS?

Koszt samego urządzenia to wydatek rzędu kilkuset złotych, a dokładnie około 200-300 zł. Dochodzą także opłaty, m.in. za kartę SIM i używanie serwera lokalizacyjnego. Nie są one jednak wysokie – w przypadku CALMEAN zaczynają się one już od 12 zł miesięcznie (przy płatności za 12 lub 24 miesiące z góry).

Przez pierwszy miesiąc możesz korzystać z lokalizatorów bez dodatkowych opłat.

Gdzie najlepiej ukryć lokalizator GPS w aucie?

Nie chcesz, żeby każda osoba korzystająca z danego auta wiedziała, że znajduje się w nim nadajnik GPS? Istnieje kilka miejsc, w których możesz go ukryć. Najczęściej stosowane opcje to zamontowanie urządzenia w przednim schowku, przestrzeni pod podłogą bagażnika lub pod tylnymi siedzeniami.

Montaż urządzenia nie jest skomplikowany. Zadbaj jednak o to, aby umieścić je w miejscu, w którym nie znajdą go potencjalni złodzieje.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]