Na rynku jest wiele różnych modeli smartwatchy dla dzieci, w cenach od 50 do kilkuset złotych. Na co zwrócić uwagę, żeby kupić dobry i rzetelny sprzęt?

 

Przy wyborze odpowiedniego zegarka, zwróć uwagę na 5 rzeczy:

 

    1. Jakie moduły lokalizacyjne posiada zegarek. Od tego zależy nie tylko precyzja, ale też zdolność lokalizowania dziecka np. w budynkach. Minimum, które powinien spełniać smartwatch dla dziecka, to posiadanie modułu GPS + LBS (tak jak nasz model GO). Opcja pełna, to GPS + LBS + WiFi (tak jak nasze modele Touch i Nemo2). Nie polecamy zegarków z samym GPS ani tym bardziej z samym LBS (chyba, że nie zależy Ci na lokalizowaniu dziecka, a smartwatcha chcesz używać wyłącznie do kontaktu). Więcej na temat precyzji lokalizacji w różnych modelach piszemy tutaj.

 

    1. Czy posiada polskie menu. Uwaga – często w opisach zegarków jest informacja, że <Aplikacja do zarządzania zegarkiem jest w języku polskim>. Nie daj się zwieść – bo aplikacja faktycznie może być po polsku – ale menu w zegarku już nie.

 

    1. Jaką aplikacją zarządzasz zegarkiem. Najpopularniejsza to masowa Se Tracker / Se Tracker 2 i ich klony. To chińskie aplikacje, tłumaczone tylko na język polski. Są bezpłatne, ale uwaga – nie wiadomo jaka firma obsługuje Twoje dane ani co z nimi robi. RODO w tym przypadku nie obowiązuje. Jesteś też zasypywany reklamami. Po drugiej stronie są firmowe polskie aplikacje, oferowane wraz z wsparciem biura obsługi klienta i dostosowane do modelu zegarka, który kupujesz. Taką aplikacją jest CALMEAN CONTROL CENTER.

 

    1. Czy zegarek jest firmowy. Jeśli nie jest – będzie oznaczony jakimś technicznym numerem producenta (np. Q528 czy Q50). Zegarki firmowe mają markę i brand. Są to np. Xblitz czy CALMEAN. Oferowany przez nie produkt ma realną gwarancję, biuro obsługi klienta w Polsce, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, oraz z reguły lepszą jakość wykonania.

 

    1. Czy zegarek posiada kartę SIM. Każdy smartwatch potrzebuje karty SIM, żeby prawidłowo działać. Większość sprzedawców w Polce sprzedaje tylko zegarek. Wymaga on potem dokupienia i samodzielnej instalacji przez rodzica karty SIM, a następnie utrzymywania tej karty u Operatora. Z reguły jest to koszt 15-20 zł miesięcznie. Ofertę odmienną ma CALMEAN – wszystkie nasze zegarki posiadają zainstalowaną fabryczną kartę SIM. Oferujemy też Starter CALMEN (zobacz tutaj), czyli kartę SIM i aplikację, przeznaczone do  obsługi smartwatchy innych marek.

 

Życzymy dobrych, przemyślanych wyborów przy zakupie zegarka dla dziecka.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 2 Średnia ocena: 5]