Wprowadziliśmy nową, długo oczekiwaną funkcjonalność w aplikacji CALMEAN: możliwość określania częstotliwości, z jaką urządzenie (np. smartwatch) zrzuca swoją lokalizację. Ma to znaczenie dla precyzji lokalizacji – ale w istotny sposób wpływa też na zużycie baterii w urządzeniu.

Opiekun może teraz ustawić 3 poziomy częstotliwości: NISKI, ŚREDNI (Zalecany), WYSOKI. Im wyższa częstotliwość – tym zużycie baterii większe, lecz lokalizacja jest zrzucana częściej.

Nowe ustawienie dostępne jest w aplikacji w USTAWIENIACH:

Aplikacja CALMEAN - Ustawienia Czestotliwosci Lokalizacji

Jak w praktyce rozumieć i stosować te ustawienia?

Przede wszystkim należy pamiętać, że urządzenia CALMEAN nie mają sztywno ustawionej częstotliwości zrzucania lokalizacji. Zarządza tym specjalny algorytm, który na bieżąco optymalizuje częstotliwość. Bierze pod uwagę szereg parametrów, takich jak: dostępność sygnału GPS, siłę sygnałów LBS/WiFi, czy dynamikę poruszania się urządzenia (jeśli przebywa w jednym miejscu przez dłuższy czas, częstotliwość jest zmniejszana). Algorytm w dalszy ciągu pozostaje w użyciu – jednak teraz w znacznym stopniu będzie także uwzględniał nowe ustawienia opiekuna.

Sugerujemy, żeby w codziennym używaniu urządzeń, ustawić średni (zalecany) lub niski poziom częstotliwości. Dzięki temu, ograniczymy zużycie bateri, w dalszym ciągu mając ogólny pogląd na miejsce, w którym przebywa dziecko. Jedynie w sytuacjach, gdy wybitnie zależy nam na precyzyjnym monitorowaniu lokalizacji i możliwości jak najszybszej reakcji na jej zmianę (czyli np. przy ustawieniu STREFY), warto doraźnie zmienić ustawienie na WYSOKIE. Liczmy sie jednak wówczas ze znacznie szybszym zużyciem baterii w urządzeniu.

O samej aplikacji przeczytasz więcej tutaj.

 

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]