Smartwatch to bez wątpienia świetny gadżet, który umili codzienność każdemu dziecku. Jego designerski wygląd podkreśli osobowość malucha i będzie estetyczną ozdobą. Inteligentne, elektroniczne zegarki są po prostu ciekawsze i bardziej atrakcyjne dla dzieci, co sprawia, że te chcą je nosić. A to dla Ciebie bardzo dobra wiadomość!

Smartwatch to bowiem znacznie więcej niż zwykły zegarek. Daje on dostęp do funkcji, które pozwalają Ci troszczyć się o bezpieczeństwo Twojej pociechy czy wspierać jej rozwój. A to i tak namiastka możliwości tych niepozornych urządzeń! Sprawdź powody, dla których już wkrótce na nadgarstku Twojego dziecka znajdzie się inteligentny zegarek.

1.    Bezpieczeństwo

Gdy Twoje dziecko przebywa w domu lub w innym miejscu, w którym jesteście razem, wiesz, że nic mu nie zagraża. Ta pewność znika jednak, gdy pociecha znajduje się poza zasięgiem Twojego wzroku. Każdy rodzic doskonale zna ten niepokój – dzięki inteligentnym zegarkom dziecięcym możesz o nim zapomnieć.

W jaki sposób smartwatch dla dziecka zwiększa bezpieczeństwo Twojej pociechy? Dzieje się tak dzięki następującym funkcjom…

bezpieczeństwo dzieci

  • Śledzenie lokalizacji. Smartwatche są wyposażone w lokalizator GPS. Dzięki temu na żywo, w dowolnym momencie możesz sprawdzać, gdzie znajduje się Twoje dziecko. Przewaga zegarka nad lokalizatorem w telefonie jest w tym względzie taka, że smartwatch dziecko zawsze ma na ręku. Otrzymujesz także dostęp do historii lokalizacji urządzenia.
  • Możliwość wyznaczenia stref bezpieczeństwa. Smartwatch pozwala wyznaczyć obszary, po których może poruszać się Twoje dziecko. Po ich przekroczeniu otrzymasz alert.
  • Nasłuch otoczenia. W dowolnym momencie możesz upewnić się, czy wszystko z Twoją pociechą w porządku – słuchając jej otoczenia.
  • Przycisk SOS. Jeśli Twoje dziecko poczuje się zagrożone, wystarczy, że naciśnie jeden przycisk, a natychmiast się o tym dowiesz. Funkcja SOS uruchamia powiadomienia, alerty SMS i połączenia do opiekunów.
  • Pomiar temperatury. Smartwatch CALMEAN Childwatch Care daje Ci możliwość zdalnego mierzenia temperatury dziecka, dzięki czemu możesz reagować, gdy z jego zdrowiem dzieje się coś złego. Możesz także ustawić cykliczne pomiary – np. co 4 godziny. Zyskujesz również dostęp do historii wyników.

Wszystkie te funkcje obsługujesz z poziomu wygodnego panelu www lub korzystając z aplikacji na swoim telefonie.

2.    Komunikacja

Inteligentne zegarki mogą w niektórych przypadkach zastąpić smartfony. Jak to możliwe?

Smartwatche, które znajdziesz w ofercie CALMEAN, posiadają wbudowane karty SIM. Oznacza to, że za pomocą zegarka dziecko może wykonywać i odbierać połączenia – dokładnie tak, jak w przypadku smartfona.

Smartwatch dodatkowo pozwala Ci decydować, z kim kontaktuje się Twoje dziecko. Możesz określić, do kogo Twoja pociecha może dzwonić i zablokować połączenia od obcych.

Niektóre modele udostępniają również funkcje czatu. Dzięki niej możesz wysyłać swojemu dziecku krótkie komunikaty tekstowe, a ono może Ci odpowiadać za pomocą wiadomości głosowych.

To świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku najmłodszych pociech, które nie są jeszcze gotowe na posiadanie własnego telefonu.

3.    Aktywność fizyczna

Twoje dziecko jest miłośnikiem sportu? A może wręcz przeciwnie i szukasz sposobu na to, by zmotywować je do zażywania większej ilości ruchu? Smartwatch świetnie sprawdzi się w obu tych przypadkach.

Aktywność fizyczna

Będzie tak za sprawą dwóch funkcji!

  • Licznika spalanych kalorii, dzięki któremu upewnisz się, czy Twoje dziecko rusza się wystarczająco dużo i dostosujesz jego dietę do rzeczywistych potrzeb.
  • Krokomierza, który umili każdy spacer i zachęci Twoją pociechę do częstszego chodzenia.

A za aktywność fizyczną możesz swoją pociechę dodatkowo nagrodzić. Umożliwi Ci to funkcja wysłania wirtualnego serduszka, które wyświetli się na ekranie smartwatcha. Gdy kroków będzie za mało, możesz odebrać serduszko.

4.    Edukacja

Smartwatch może także wspierać rozwój naukowy Twojego dziecka. Niektóre modele są bowiem wyposażone w prostą grę matematyczną, która kształtuje umiejętności liczenia.

Tak, można uczyć, bawiąc. Smartwatche są na to najlepszym przykładem.

5.    Uśmiech dziecka

Wszystkie opisane powyżej funkcje są bardzo ważne i przydatne – zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Nie należy jednak zapominać, że smartwatch to po prostu świetny gadżet i dobry pomysł na prezent – z dowolnej okazji, a nawet bez.

Wręczając go swojemu dziecku, wywołasz uśmiech na jego twarzy, co zapewne także jest dla Ciebie bardzo ważne. Smartwatch dostarczy mu wiele przyjemności i rozrywki, a Tobie da spokój ducha. Kto przy takich możliwościach współczesnych technologii chciałby nosić zwykły zegarek? 😉

Podsumowanie

Oprócz wszystkich wymienionych funkcji smartwatche umożliwiają oczywiście także sprawdzanie godziny czy ustawienie budzika. Niektóre modele dają także dostęp do aparatu czy czujnika zdjęcia z ręki. Te niepozorne, niewielkie zegarki stwarzają naprawdę dużo możliwości.

Sprawdź ofertę CALMEAN i wybierz model idealny – taki, który spełni oczekiwania Twoje i Twojej pociechy!

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]