Smartwatche cieszą się coraz większą popularnością – zarówno wśród dzieci, jak i ich opiekunów. Jak każda technologia wzbudzają one zainteresowanie, ale także wątpliwości co do wyboru najlepszego modelu, zasad funkcjonowania czy obsługi.

Właśnie dlatego zebraliśmy najczęściej zadawane pytania związane z inteligentnymi zegarkami dla dzieci i postanowiliśmy na nie odpowiedzieć. Owocnej lektury!

Jak działa smartwatch dla dzieci?

Smartwatch dla dzieci to inteligentny zegarek wyposażony w kartę SIM. Oznacza to, że z jego pomocą dziecko może wykonywać i odbierać połączenia. Z kolei za pośrednictwem aplikacji rodzic może połączyć swój telefon z zegarkiem pociechy. Smartwatche posiadają także szereg innych funkcji, jak chociażby lokalizator, przycisk SOS czy aparat.

Jaki smartwatch dla przedszkolaka?

Dla najmłodszych dzieci polecamy najmniejsze modele, które przypadną im do gustu zarówno pod kątem wyglądu, jak i wygody. Pewną propozycją jest np. smartwatch CALMEAN Child MINI, który mimo prostego wyglądu, funkcjonalnością nie odbiega od większych modeli dostępnych w CALMEAN.

Jaki smartwatch dla dziecka w wieku 5 lat?

Dobierając smartwatch dla tak małego dziecka, zwróć uwagę na jego rozmiar, wygląd oraz prostotę obsługi. Dobrym wyborem może okazać się model MINI lub EASY, który spełni potrzeby najmłodszych użytkowników i ich opiekunów.

Jaki smartwatch dla dziecka w wieku 6 lat?

Wszystko zależy od gustu Twojego dziecka, jego zainteresowań i Twoich potrzeb. 6 lat to wiek, gdy Twoja pociecha idzie do szkoły. Zwróć więc uwagę, aby zegarek posiadał lokalizator GPS, a także dodatkowe funkcje, jak możliwość nagradzania dziecka czy wykonywania pomiaru temperatury (model CARE).

Jaki smartwatch dla dziecka w wieku 7 lat?

Co lubi Twoja pociecha? Jaki ma gust? Odpowiedz sobie na te pytania i przejrzyj ofertę smartwatchy CALMEAN. Możesz wybierać pośród designerskich modeli wyposażonych w funkcje zwiększające bezpieczeństwo Twojego dziecka, ale także aparat, latarkę czy licznik kroków oraz wodoszczelnych.

Jaki smartwatch dla dziecka w wieku 8 lat?

Przy wyborze smartwatcha dwa czynniki odgrywają największą rolę. Są to potrzeby Twoje i Twojej pociechy dotyczące zarówno funkcji, jak i wyglądu zegarka. Zwróć więc uwagę na design i kolor urządzenia, a także rozwiązania przydatne dla każdej ze stron i wybierz najlepszy model z oferty CALMEAN.

Jaki smartwatch dla dziecka w wieku 9 lat?

Niezależnie od wieku swojej pociechy, kieruj się przede wszystkim jej gustem i swoimi potrzebami. Wybierz model, który zwiększy bezpieczeństwo dziecka, a także taki, dzięki któremu będzie mogło ono rozwijać swoje zainteresowania. W ofercie CALMEAN na pewno znajdziesz smartwatch idealny dla dziewięciolatka.

Jaki smartwatch dla dziecka w wieku 10 lat?

Dzieci w wieku 10 lat stają się coraz bardziej wymagające. Dla nich polecamy modele o najbardziej zaawansowanych funkcjach – jak np. SPORT, SPORT ACTIVE czy NEMO 3.

Jaki jest najlepszy smartwatch dla dzieci?

Smartwatche CALMEAN od lat zdobywają uznanie zarówno dzieci, jak i rodziców. Najlepszy smartwatch to taki, który w maksymalnym stopniu odpowiada na potrzeby jego użytkowników. Zależy Ci na aparacie? A może możliwości pomiaru temperatury? Przejrzyj naszą ofertę i wybierz model, który spełni Twoje oczekiwania.

Jaki smartwatch dla dziecka w 2022?

Przede wszystkim taki, który będzie chciało nosić. Zwróć więc uwagę na jego wygląd i to, czy jest spójny z aktualnymi trendami. Jeżeli szukasz bezkompromisowej jakości i świetnego designu, sprawdź zegarki marki CALMEAN, a w szczególności najbardziej rozwinięte modele, jak NEMO 3 czy SPORT ACTIVE.

Jaki zegarek dla dziecka z funkcją dzwonienia?

Każdy smartwatch z oferty CALMEAN posiada funkcję dzwonienia i odbierania połączeń. Co więcej, niektóre z nich dają Ci również możliwość czatowania ze swoją pociechą. Sprawdź naszą ofertę i wybierz model, który ucieszy Twoje dziecko.

Jaki smartwatch dla dziecka bez telefonu?

Każdy smartwatch w ofercie CALMEAN posiada wbudowaną kartę SIM. Dobierz więc model, który w największym stopniu spełnia Twoje oczekiwania – funkcję wykonywania i odbierania połączeń znajdziesz w każdym z nich.

Jak ustawić godzinę w smartwatch dla dzieci?

Nie musisz manualnie ustawiać godziny. Dane są synchronizowane automatycznie po podłączeniu urządzenia do systemu CALMEAN.

Jak zresetować smartwatch dla dzieci?

Musisz po prostu użyć przycisku do resetu zlokalizowanego z boku zegarka. Sposób resetowania może jednak różnić się w zależności od modelu – sprawdź więc instrukcję smartwatcha, z którego korzystasz.

Smartwatch dla dzieci – jaka aplikacja?

Smartwatch CALMEAN możesz obsługiwać z poziomu naszej autorskiej aplikacji Control Center. Pobierzesz ją bezpłatnie ze sklepu Google Play lub App Store.

Smartwatch dla dzieci – jaka karta SIM?

Smartwatche marki CALMEAN są wyposażone w gotowe do użycia karty SIM operatora T-mobile.

Ile kosztuje smartwatch dla dzieci?

Koszt smartwatcha dziecięcego zależy od liczby i zaawansowania dostępnych funkcji. Oscyluje on w granicach kilkuset złotych. W przypadku zegarków CALMEAN ceny najtańszych modeli wynoszą ok. 150 zł, a najdroższych – ok. 330 zł.

Jak ładować smartwatch dla dzieci?

Dokładny sposób ładowania zależy od modelu zegarka. Mogą być one ładowane za pomocą kabla USB, specjalnej obudowy czy ładowarki magnetycznej. Zawsze konieczne będzie podłączenie smartwatcha do źródła prądu. Na zegarku wyświetli się animacja informująca o tym, że urządzenie ładuje się poprawnie.

Jak połączyć smartwatch dla dzieci z telefonem?

Pobierz aplikację CALMEAN Control Center ze sklepu z aplikacjami na swoim telefonie. Aby zarejestrować zegarek musisz podać jego numer ID, który znajdziesz na wewnętrznej stronie pudełka. Następnie wprowadź nazwę użytkownika i dane kontaktowe opiekunów. Wybierz dogodny pakiet minut i SMS oraz metodę płatności.

Jak uruchomić smartwatch dla dzieci?

To banalne!

 • Przytrzymaj dłużej przycisk Włącz/Wyłącz.
 • Poczekaj na sygnał dźwiękowy i wyświetlenie ekranu głównego.

Upewnij się, że urządzenie jest naładowane i znajduje się w nim karta SIM.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w smartwatchu dla dzieci?

Zależy to od modelu, z którego korzystasz. Zapoznaj się z instrukcją dołączoną do zegarka.

Gdzie kupić smartwatch dla dziecka?

Smartwatche z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Zakup zegarka nie będzie stanowić więc problemu – z łatwością kupisz je na stronie CALMEAN. Urządzenie zostanie dostarczone pod Twoje drzwi lub do Paczkomatu, możesz też odebrać je osobiście.

Jaki smartwatch dla dziecka z GPS?

Lokalizacja to podstawowa funkcja każdego ze smartwatchy CALMEAN. GPS znajdziesz w modelach: GO, TOUCH, NEMO 2, SPORT, CARE, MINI, SPORT ACTIVE, NEMO 3. Wybierz ten, który w największym stopniu przypadnie Twojemu dziecku i Tobie do gustu.

Co jeszcze oferują zegarki z wbudowanym telefonem?

Zegarki z wbudowanym telefonem oferują także szereg innych funkcji. Zależy to od konkretnego modelu, ale możesz korzystać np. z:

 • lokalizatora GPS,
 • nasłuchu otoczenia posiadacza zegarka,
 • licznika kroków,
 • aparatu,
 • czatu,
 • przycisku służącego do wezwania pomocy,
 • alarmowania,
 • latarki,
 • pomiaru temperatury.

Czy smartwatch dla dziecka ma sens?

Chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne? Zależy Ci na tym, aby wiedzieć, gdzie aktualnie przebywa? Smartwatch Ci to umożliwi. Z kolei dla dziecka będzie to przydatny i designerski gadżet, który podkreśli jego charakter. My nie mamy więc wątpliwości, że smartwatch dla dziecka jak najbardziej ma sens!

Czy smartwatch musi dużo kosztować?

Nie. Najtańszy model w ofercie CALMEAN kosztuje aktualnie 159 zł. To model CALMEAN Child Watch Mini posiadający wszystkie niezbędne funkcje, który na pewno ucieszy posiadacza i okaże się bardzo przydatny dla jego opiekuna. Ceny wszystkich pozostałych modeli oscylują w granicach ok. 150-300 zł.

Jaki smartwatch dla chłopca?

Smartwatche, które znajdziesz w ofercie CALMEAN, są przeznaczone dla dzieci każdej płci. Jeżeli szukasz zegarka, który przypadnie do gustu chłopcu, zwróć uwagę na jego kolor. Możesz wybrać model w kolorze czarnym czy granatowym. Jeżeli mały mężczyzna jest fanem sportu, rozważ zakup smartwatcha wyposażonego w funkcje sportowe – jak np. CALMEAN Child Watch SPORT.

Jaki smartwatch dla dziewczynki?

Dziewczynki uwielbiają gadżety, które są estetyczne i podkreślają ich osobowość. W ofercie CALMEAN bez problemu znajdziesz model w kolorze, który przypadnie do gustu obdarowywanej.

Jaki smartwatch wybrać?

W ofercie CALMEAN znajdziesz wiele modeli smartwatchy, które są dopasowane zarówno do gustu różnych dzieci, jak i ich zainteresowań. Możesz wybierać pośród wielu kolorów i funkcji – jak np. aparat czy licznik kroków. Przy podejmowaniu decyzji nie zapomnij również o rozwiązaniach istotnych dla Ciebie jako opiekuna – jak np. możliwość pomiaru temperatury.

Jaki zegarek dla dziecka z GPS?

Prawie wszystkie modele zegarków w ofercie CALMEAN są wyposażone w GPS. Wyjątkiem jest smartwatch EASY, który umożliwia lokalizację pociechy za pomocą nadajników operatorów telekomunikacyjnych (LBS/GSM). Wybierz więc ten, którego funkcje są dla Ciebie najbardziej wartościowe.

Jakie funkcje powinien mieć dobry smartwatch dla dziecka?

Funkcje powinny być dobrane tak, aby spełniały zarówno potrzeby użytkownika zegarka, jak i jego opiekuna. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na obecność takich funkcji, jak:

 • lokalizator dziecka,
 • nasłuch otoczenia,
 • przycisk SOS,
 • możliwość alarmowania,

Smartwatch dziecięcy — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pamiętaj, aby przy wyborze zegarka uwzględnić nie tylko swoje potrzeby, ale także preferencje dziecka. Jeśli zignorujesz jego gust, może ono nie chcieć go nosić! Zwróć więc uwagę na:

 • design smartwatcha,
 • funkcje przydatne dla dziecka, jak np. aparat czy wodoszczelność,
 • funkcje przydatne dla opiekuna, jak np. lokalizator GPS czy pomiar temperatury.

Życzymy udanych zakupów!

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 5 Średnia ocena: 4.8]