Początek roku szkolnego to zawsze czas kompletowania wyprawki Twojego dziecka. To naturalne, że zależy Ci na tym, by miało dostęp do jak najlepszych pomocy naukowych i różnego rodzaju akcesoriów, wspierających jego rozwój. A postęp technologiczny sprawił, że mogą się do niego przyczynić już nie tylko książki i zeszyty.

Dziś w wyprawkach szkolnych nie może zabraknąć również smartwatchów, które skutecznie zwiększają bezpieczeństwo i stymulują rozwój pociech. Dowiedz się, jak działają te niepozorne gadżety i dlaczego warto podarować je swojemu dziecku.

Jak działają inteligentne zegarki dla dzieci?

Na co dzień na pewno korzystasz ze smartfona. Być może Twoja pociecha już też? Smartwatch to urządzenie, które posiada wiele takich samych funkcji, jak telefon – tyle, że mieści się na nadgarstku.

smartwache z GPS - kolory

Jest on wyposażony w kartę SIM. Dzięki temu za jego pośrednictwem możesz się kontaktować ze swoją pociechą – tak, jak przy użyciu standardowego telefonu. Możesz także zdalnie sprawdzać jej lokalizację.

Dostęp do wszystkich danych i centrum dowodzenia zegarkiem znajdziesz w wygodnym panelu www lub aplikacji mobilnej. To tam będą spływać wszystkie powiadomienia i informacje na temat aktywności Twojego dziecka.

Dlaczego smartwatch dziecięcy powinien się znaleźć w szkolnej wyprawce?

Chodzenie do szkoły to nie tylko lekcje i nauka. To także wiele przygód, zawieranie nowych znajomości i przede wszystkim – spędzanie czasu poza domem. Podczas wszystkich tych aktywności każdemu dziecku (i jego opiekunowi) przyda się smartwatch.

Dlaczego warto w niego zainwestować? Powodów jest wiele, a oto te najważniejsze:

  • W każdej chwili możesz skontaktować się ze swoją pociechą. Twoje dziecko zapomniało telefonu z domu? A nie słyszy dzwonka podczas głośnej przerwy lub smartfon po prostu się rozładował? Smartwatcha Twoja pociecha zawsze będzie mieć przy sobie – a dokładnie na swoim nadgarstku. A Ty, jako opiekun, otrzymasz powiadomienia o niskim stanie baterii urządzenia.
  • Zlokalizujesz swoje dziecko. Twoja pociecha nie wraca ze szkoły o umówionej porze? W każdym momencie możesz sprawdzić jej lokalizację. Wyznaczysz strefy, po których może się poruszać Twoja pociecha. Gdy je przekroczy, otrzymasz powiadomienie.
  • Posłuchasz otoczenia swojej pociechy. Twoje dziecko nie odbiera telefonu? A może chcesz mieć pewność, że jest na lekcji, a nie na placu zabaw? W każdej chwili możesz dyskretnie posłuchać jego otoczenia.
  • Będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko wezwie pomoc, gdy np. źle się poczuje. Służy do tego przycisk SOS umieszczony w każdym zegarku CALMEAN. Jego jedno naciśnięcie uruchamia alerty, powiadomienia i połączenia do opiekuna.
  • Podarujesz swojemu dziecku świetny gadżet. Smartwatch dziecięcy zwiększy jego pewność siebie i będzie uzupełnieniem szkolnych stylizacji. Przyda się również na zajęciach WF-u – chociażby do liczenia spalanych kalorii czy mierzenia kroków.

Jak wybrać odpowiedni model zegarka?

Smartwatche są dla dzieci znacznie bardziej atrakcyjne niż tradycyjne zegarki. W końcu można na nich sprawdzić datę i godzinę czy nastawić budzik, ale pozwalają na znacznie więcej (jak np. robienie zdjęć czy liczenie kroków).

Różne tarcze

Producenci elektroniki nie są obojętni na tego typu trendy, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej modeli smartwatchów dziecięcych. Na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy inteligentny zegarek dla swojego dziecka?

  • Jego wiek. Na tej podstawie wybierz smartwatch w odpowiednim rozmiarze – tak, by nie był za duży ani za mały. Upewnij się również, że będzie on prosty w obsłudze – jeżeli kupujesz go dla najmłodszych dzieci.
  • Funkcje zegarka – przydatne dla Ciebie jako opiekuna. Na pewno zależy Ci na możliwości wykonywania połączeń, lokalizacji GPS czy przycisku SOS. Ale być może chcesz także zdalnie mierzyć temperaturę swojej pociechy albo odbywać z nią rozmowy wideo?
  • Funkcje smartwatcha, którymi zachwyci się dziecko. Wodoodporność, aparat, a może sklep z aplikacjami? Pamiętaj o tym, że zegarek ma być przydatny nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twojej pociechy.
  • Wygląd zegarka. Aby Twoje dziecko chciało nosić zegarek, musi mu się on podobać. Dobierz więc model w takim kolorze i o takim designie, który przypadnie mu do gustu.

Wiesz już, jakiego zegarka potrzebuje Twoja pociecha? Sprawdź naszą ofertę i wybierz model idealny!

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]