Zwykłe zegarki są fajne. Ale jeszcze ciekawsze są smartwatche, które umożliwiają dzwonienie – i to bez konieczności sięgania po telefon czy nawet posiadania go przy sobie. To jednak nie wszystko – inteligentne zegarki dają dostęp do wielu przydatnych na co dzień funkcji, a także rozwiązań, które zwiększają bezpieczeństwo dzieci czy seniorów. Poznaj interesujące funkcjonalności jakie posiada zegarek z funkcją dzwonienia.

Smartwatche umożliwiające odbieranie i wykonywanie połączeń to świetne urządzenia, które po prostu ułatwiają życie. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? I czy warto kupić smartwatch dziecku? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Czym jest zegarek z funkcją dzwonienia?

To po prostu smartwatch, który jest wyposażony w kartę SIM, dzięki czemu działa jak telefon. Na tarczy zegarka wyświetla się informacja o przychodzących połączeniach, które odbierasz za pomocą wciśnięcia jednego przycisku. Tego typu smartwatche posiadają oczywiście wbudowany głośnik i mikrofon, co umożliwia komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych.

Aby korzystać z tych funkcji, nie ma potrzeby parowania zegarka z telefonem czy łączenia się z nim za pośrednictwem Bluetooth.

Oczywiście nie każdy smartwatch posiada funkcję dzwonienia. Przed zakupem wybranego modelu upewnij się więc, że stwarza on możliwość prowadzenia rozmów. Znajdziesz ją między innymi w zegarkach dostępnych w ofercie CALMEAN.

Jak wybrać dobry zegarek z funkcją telefonu?

Popularność smartwatchy rośnie. Z łatwością znajdziesz wiele modeli, z różnych półek cenowych, które oferują szereg ciekawych funkcji – oczywiście poza samym odbieraniem i wykonywaniem połączeń.

Na jakie czynniki warto zwrócić zatem uwagę, by wybrać zegarek idealny?

 • Design smartwatcha, który będzie pasować do stylu noszącej go osoby. Zwróć uwagę na rodzaj paska, kolor zegarka i jego obudowę.
 • Materiały wykorzystane do budowy smartwatcha. Jeżeli z zegarka ma korzystać dziecko, powinny być one wyjątkowo trwałe. Zwróć uwagę również na wodoszczelność, która umożliwi podejmowanie różnych aktywności z zegarkiem na ręce.
 • Obecność dodatkowych funkcji (poza samym dzwonieniem) – jak np. aparat czy krokomierz.
 • W przypadku zakupu zegarka dla dziecka czy seniora – dostępność funkcji zwiększających bezpieczeństwo, jak np. lokalizator GPS, nasłuch otoczenia czy możliwość mierzenia temperatury ciała na odległość.
 • Długość pracy zegarka na baterii.
 • Możliwość pobrania dodatkowych aplikacji na smartwatcha.

Smartwatch dla dzieci z możliwością dzwonienia

Twoje dziecko chce mieć smartfona, ale Ty uważasz, że jest na to jeszcze za wcześnie? A może Twoja pociecha ma już telefon, lecz często masz trudności z tym, by się do niej dodzwonić? Zakup inteligentnego zegarka z kartą SIM może być w takich wypadkach strzałem w dziesiątkę.

Smartwatch dla dzieci to nie tylko świetny gadżet, ale bardzo użyteczny sprzęt, który pod wieloma względami ułatwi życie zarówno Tobie, jak i młodemu użytkownikowi.

Dziecko może za jego pomocą dzwonić i odbierać połączenia przychodzące od określonych przez opiekuna osób. Obcy ludzie nie będą mogli nawiązać z nim w ten sposób kontaktu, co pozwoli Ci zwiększyć bezpieczeństwo swojej pociechy. A to zaledwie namiastka możliwości zegarków typu smart!

Zegarek do dzwonienia – zalety smartwatchy

Zastanawiasz się, czy smartwatch z możliwością wykonywania połączeń głosowych jest rzeczywiście potrzebny? Może to po prostu kolejny zbędny gadżet? Nic bardziej mylnego.

Spójrz na smartwatch z funkcją telefonu jako rozszerzenie funkcji smartfona albo nawet jego alternatywę (w przypadku najmłodszych dzieci). Będzie on designerską ozdobą, którą Twoje dziecko po prostu będzie chciało nosić, ale także zwyczajnie przyda mu się w codziennym życiu i zwiększy jego bezpieczeństwo.

Popularność smartwatchy rośnie nie bez powodu. Swoją funkcjonalnością znacznie przewyższają one zwykłe czasomierze. Oto najważniejsze zalety zegarków do dzwonienia dla dzieci!

 • Możesz skontaktować się z użytkownikiem smartwatcha, nawet gdy zapomni on telefonu. Również dziecko będzie mogło do Ciebie zadzwonić w dowolnym momencie. W końcu zegarek ma zawsze na nadgarstku!
 • Inteligentne zegarki dają dostęp również do funkcji czatu, która działa na podobnej zasadzie co wiadomości SMS.
 • Smartwatche pozwalają dziecku rozwijać zainteresowania i motywują do aktywności fizycznej – między innymi dzięki takim funkcjom jak aparat, krokomierz czy licznik kalorii.
 • Inteligentne zegarki umożliwiają opiekunom sprawdzanie lokalizacji dziecka i dają dostęp do szeregu innych funkcji, które zwiększają jego bezpieczeństwo.

Smartwatch z funkcją dzwonienia – idealny na prezent dla dziecka

Jeszcze do niedawna bardzo popularnym prezentem dla dzieci były zwykłe zegarki. Po co jednak wręczać taki upominek, skoro można podarować czasomierz, który oferuje dostęp do znacznie większej liczby funkcji niż tylko sprawdzanie godziny? I, co ważne, nie jest przy tym wcale droższy od tradycyjnych zegarków.

Smartwatch nie jest tylko kolejnym gadżetem, który dziecko obejrzy i odłoży na stertę nietrafionych prezentów. To urządzenie, które wykorzysta na co dzień, pozostając w stałym kontakcie ze swoimi bliskimi.

Z łatwością wybierzesz taki model, który przypadnie do gustu zarówno dziewczynce, jak i chłopcu. Co więcej, smartwatche są banalne w obsłudze i dostosowane do potrzeb najmłodszych użytkowników.

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia jako sposób na zapewnienie bezpieczeństwa

To oczywiste, że nie możesz mieć swojego dziecka przez cały czas w zasięgu wzroku. Naturalne jest też to, że martwisz się o nie, gdy przebywa poza domem. Dzięki smartwatchowi połączonemu z aplikacją na Twoim telefonie możesz jednak zyskać pewność, że jest ono bezpieczne. A to za sprawą następujących funkcji dostępnych w wybranych modelach zegarków marki CALMEAN!

 • Przycisk SOS. Jego jedno naciśnięcie sprawi, że jako opiekun otrzymasz powiadomienia, że dziecko jest w niebezpieczeństwie.
 • Nasłuch otoczenia. Pozwoli Ci w dowolnym momencie posłuchać otoczenia dziecka i upewnić się, że wszystko z nim w porządku.
 • Lokalizacja GPS. Dzięki smartwatchowi możesz monitorować położenie dziecka. Co więcej, wyznaczysz strefy, w których dziecko może przebywać. Gdy znajdzie się poza wyznaczonym obszarem, otrzymasz alert. Zyskasz także dostęp do historii jego lokalizacji.
 • Możliwość wykonywania pomiarów temperatury za pomocą specjalnych czujników w zegarku. Dziecko może zrobić to samodzielnie, ale także na życzenie rodzica – możesz ustawić cykliczne pomiary. Bez problemu sprawdzisz także ich historię.

Zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze zegarka, którego głównym celem ma być zapewnienie dziecku bezpieczeństwa?

Zwróć przede wszystkim uwagę na obecność wymienionych funkcji i stopień ich zaawansowania. Jeśli zależy Ci na dokładnej lokalizacji, wybierz zegarek wyposażony w moduł GPS (niektóre smartwatche lokalizują użytkownika tylko za pomocą nadajników operatorów telekomunikacyjnych – LBS/GSM). Zapoznaj się także z funkcjonalnością aplikacji dla opiekuna – sprawdź, czy umożliwia ona wygodne korzystanie i zarządzanie zegarkiem Twojej pociechy.

Ile kosztuje smartwatch z funkcją odbierania połączeń?

Na rynku znajdziesz wiele modeli smartwatchy. Różnią się one przede wszystkim wyglądem i dostępnością poszczególnych funkcji, a także ich zaawansowaniem. Właśnie to sprawia, że ceny takich zegarków również są różne. Bez problemu znajdziesz jednak taki, który sprosta Twoim oczekiwaniom finansowym. Ceny wahają się od ok. 150 zł do ok. 500 zł.

Oto ceny kilku przykładowych modeli dostępnych w ofercie CALMEAN:

Ceny są aktualne w momencie pisania artykułu (styczeń 2023).

Teraz masz już pewność, że smartwatch z funkcją rozmowy to świetne rozwiązanie? Pora sprawdzić ofertę CALMEAN i wybrać najlepszy model. Udanych zakupów!

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 3 Średnia ocena: 5]