Wielu rodziców korzysta już z naszej aplikacji PARENTAL, dzięki której sprawują kontrolę rodzicielską nad telefonem dziecka.

Na tej podstawie przygotowaliśmy podsumowanie 10 najczęściej blokowanych aplikacji.

Przypomnijmy jednak czym jest nasza aplikacja PARENTAL?

PARENTAL Control jest aplikacją instalowaną na telefonie dziecka. Spełnia funkcję administratora systemu i przesyła dane z telefonu dziecka do naszego panelu CALMEAN CONTROL CENTER.

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

Parental Control

Za jej pomocą rodzic ma dostęp do informacji dot. czasu spędzanego z telefonem, pobranych i używanych aplikacji oraz połączeń telefonicznych i SMS. Z poziomu panelu Calmean Control Center rodzic może również w dowolnym momencie zablokować (i odblokować)  wybrane aplikacje na telefonie Dziecka. Poniżej prezentujemy najczęściej blokowane aplikacje w miesiącu sierpniu 2018.

 

Dalsze miejsca najczęściej blokowanych aplikacji przedstawia poniższy wykres:

Opracowanie na podstawie danych z aplikacji CALMEAN PARENTAL CONTROL.

Jak widać na pierwszym miejscu znalazły się aplikacje związane z social media takie jak: Messenger, You Tube i Facebook.

Spośród przedstawionych tutaj 10 najczęściej blokowanych aplikacji, aż 64% to aplikacje typu social media.

Opracowanie na podstawie danych z aplikacji CALMEAN PARENTAL CONTROL.

Dlaczego są one najczęściej blokowane przez rodziców?

Zapewne blokowanie tych aplikacji stanowi najbardziej dotkliwą karę dla dziecka… Być może rodzice w ten sposób chcą ograniczyć czas spędzony z telefonem komórkowym? W każdym razie widoczne jest jak bardzo social media są popularne wśród młodzieży.

Czy mamy powód do zmartwień?

To zależy. Na pewno jako rodzice powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, ile czasu nasze dzieci spędzają korzystając z social media oraz co tam robią? Jakie treści cieszą się ich zainteresowaniem? Czy ich działalność w social media nie razi uczuć innych dzieci/osób – np. nauczycieli…? Powszechne jest bowiem tworzenie prześmiewczych treści i profili, gdzie nielubiane osoby są  wyśmiewane i hejtowane… W takich przypadkach powinniśmy reagować zdecydowanie i konsekwentnie.

Rozmowa przede wszystkim!

Warto porozmawiać z dzieckiem co robi w social media, jakie są obszary jego zainteresowań, a także z kim ma kontakt. Niech głównym nośnikiem informacji będzie rozmowa rodzica z dzieckiem, a nie podglądanie ukradkiem co nasze dziecko robi na swoim telefonie.  Są przecież sytuacje, w których nasze Dziecko może niekoniecznie świadomie ściągnąć na swój telefon złośliwe oprogramowanie, aplikację szpiegującą, czy aplikację pornograficzną. Dzięki naszemu narzędziu rodzic natychmiast dowie się o fakcie zainstalowania niepożądanej aplikacji i będzie mógł ją od razu zablokować.

Blokowanie aplikacji.

Kolejną sytuacją, w której możliwość blokowania aplikacji może być bardzo pomocna, to np. nękanie telefonami czy wiadomościami tekstowymi przez rówieśnika. Taką natrętną osobę możemy łatwo zablokować, jak również kolegę czy koleżankę dziecka, który/która ma na niego zły wpływ i nie chcemy, aby kontaktowała się bez naszej wiedzy i zgody z dzieckiem.

Zdarzyć się również może, że nasze dziecko lekkomyślnie podało swój nr telefonu obcej osobie podającej się za kogoś kim nie jest. Dzięki podglądowi SMS i książki telefonicznej dowiemy się błyskawicznie o niepokojących treściach przesyłanych w wiadomościach SMS oraz telefonach niezapisanych w książce telefonicznej. To może uchronić nasze dziecko przed realnym niebezpieczeństwem…

Mamy nadzieję, iż nasza aplikacja przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa Państwa dziecku w sieci i pomoże w sprawowaniu kontroli rodzicielskiej.  Korzystajmy z niej mądrze i pamiętajmy, że nic nie zastąpi codziennej rozmowy z naszym dzieckiem.

Cennik aplikacji znajduje się tutaj:

Cennik Usług