W poprzednim wpisie przedstawiliśmy propozycje na prezent z okazji – Mikołajek i Bożego Narodzenia dla chłopców w wieku 7- 11 lat. Tutaj przedstawimy propozycje ciekawych i rozwijających prezentów dla dziewczynek w tej samej grupie wiekowej.

1. Książka – tak to jest ponadczasowy prezent! Naszą uwagę szczególnie przykuły następujące pozycje: Przygody Mikołajka oraz Magiczne Drzewo. Powyższe tytuły wydawane są w seriach i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem młodych czytelników. Warto też zwrócić uwagę na dwie pozycje mówiące prostym językiem o uczuciach: „Uczucia” oraz „Narysuję to, co czuję”. Pomogą one zrozumieć dorastającemu dziecku własne przeżycia i towarzyszące im uczucia.

  

2. JANOD – Puzzle obserwacyjne Restauracja – rozwija spostrzegawczość i uczy koncentracji! Łączy ze sobą naukę i zabawę. Ma aż 208 elementów. Po ułożeniu przedstawiają kuchnię restauracyjną w której bardzo dużo się dzieje! Dodatkowo w ramce puzzli zamieszczone są elementy, które trzeba odnaleźć na obrazku. To świetna zabawa zarówno dla młodszych jak i dla starszych dzieci!


3. Zegarek CALMEAN! Do wyboru model NEMO – wodoodporny z funkcją robienia zdjęć lub model TOUCH idealny dla młodszych dzieci! Ten prezent ucieszy zarówno dziecko jak i rodzica! Świetna alternatywa dla telefonu komórkowego. Smartwatch CALMEAN dzwoni, lokalizuje, alarmuje, wzywa pomocy i nasłuchuje. To wyjątkowy gadżet, który daje poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twojemu dziecku! Dostępne rożne kolory!

  

Te zegarki kupisz w naszym sklepie na: https://www.calmean.com/sklep/


4. LABORATORIUM MYDLARSKIE – super zabawa dla każdej dziewczynki! Zawartość zestawu pozwala na samodzielne wytworzenie z naturalnych składników mydła do rąk, płynu do kąpieli i nawet kul do kąpieli.

5. DUMEL DISCOVERY Interaktywna Mapa Polski – mapa Polski, która w łatwy i przyjemny sposób dostarczy dzieciom cennej wiedzy na temat naszego kraju. Panel dotykowy z aktywnymi ikonami zapozna je z faktami historycznymi oraz geografią, a nawet zaprezentuje hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

6. QUIZ EUROPA Z MARTYNĄ WOJCIECHOWSKĄ – edukacyjna gra o Europie, wzbogacająca wiedzę dziecka. Seria pytań na które odpowiada się  TAK lub NIE.

7. Zestaw do ozdabiania przedmiotów – każda dziewczynka chciałaby czuć się wyjątkowa i posiadać coś oryginalnego czego nie będą mieli jej rówieśnicy. Taką możliwość daje przyozdobienie swoich ulubionych rzeczy według własnego pomysłu. Z tym zestawem można nie tylko stworzyć etui na komórkę czy kolczyki ale zdecydowanie wiele więcej.