Koty z natury są niezależne i samodzielne, lubią chodzić własnymi drogami. Z kolei psy z instynktem łowieckim mogą zerwać się ze smyczy podczas spaceru, kiedy tylko zauważą lub usłyszą coś, co je zaciekawi. Gdzie w takich sytuacjach mamy szukać swojego zwierzaka? Jak go znaleźć i uchronić przed tym, aby nie stało mu się coś złego? Dobrym sposobem na domowego uciekiniera będzie zaopatrzenie się w odpowiedni lokalizator dla kota lub psa z GPS. Jak wybrać takie urządzenie?

Lokalizator GPS nie tylko w nawigacji

Najczęściej stosowanym przez nas urządzeniem wyposażonym w GPS jest nawigacja samochodowa, ale to nie jedyny elektroniczny gadżet wykorzystujący technikę GPS. Warto wiedzieć, że GPS może być z powodzeniem wykorzystywany do szybkiej i skutecznej lokalizacji zwierząt domowych. GPS – Global Positioning System jest światowym systemem, który pozwala precyzyjnie określić położenie osoby, zwierzęcia czy przedmiotu, który ma nadajnik GPS. Jest to możliwe, ponieważ stale wokół Ziemi krąży 24 satelitów należący do tego systemu. Wysyłają one informacje z dokładnym czasem i wskazują lokalizację.

Jeśli twoje zwierzę lubi samotnie spacerować, albo zdarza mu się uciekać, wyposaż go w lokalizator GPS dla psa lub kota. Jakie kryteria powinieneś przy tym brać pod uwagę?

Jak wybrać GPS dla kota lub psa?

Lokalizator GPS dla psa lub kota powinien mieć niewielkie wymiary, aby można było go wygodnie przyczepić do obroży lub szelek. Niewielki nadajnik dobrze musi znosić wilgoć, a nawet wodę, dlatego najlepiej wybrać nadajnik wodoodporny. Wymagania te spełni nasz lokalizator dla psa i kota CALMEAN. To urządzenie dedykowane do lokalizowania zwierząt domowych.

Sprawdza się w każdych warunkach i wskazuje aktualną pozycję pupila z dokładnością nawet do kilku merów  w zasięgu sieci GPS. Jeśli zwierzę znalazłoby się poza zasięgiem GPS, lokalizator wspiera sygnał naziemnych nadajników operatorów komórkowych oraz sieci Wi-Fi, dlatego pozwala bardzo dokładnie określić położenie naszego pupila. Na podobnych zasadach działa nasz lokalizator dziecka.

Warto też wybierać takie lokalizatory GPS dla psów i kotów, które mają dodatkowe funkcje. To wymaganie również spełni nasz produkt CALMEAN. Urządzenie ma funkcję alarmowania, która uaktywnia się wtedy, gdy zwierzę wyjdzie poza ustaloną strefę bezpieczną. Użytkownik otrzymuje stosowne powiadomienie i może zareagować na taką sytuację.

Poza tym lokalizator GPS CALMEAN ma nasłuch otoczenia. W każdej chwili właściciel psa czy kota może wywołać automatyczne połączenie z lokalizatorem i podsłuchać, co dzieje się tam, gdzie znajduje się zwierzak. To przydatna funkcja, jeśli nasz pies lub kot stałby się ofiarą złodziei.

Na koniec warto też zwrócić uwagę na fakt, że lokalizator GPS dla psa i kota CALMEAN ma migające diody LED, niezwykle przydatne, kiedy idziemy z naszym pupilem na spacer po zmroku. Pomagają one szybko odnaleźć go w ciemności, jeśli odejdzie zbyt daleko, albo zerwie się nagle ze smyczy.

pet tracker - lokalizator dla kota i psa

Sprawdź lokalizator dla kota i psa – Calmean Pet Tracker

 

 

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 8 Średnia ocena: 4]