Technologia sprawia, że Twoje dziecko może być dziś bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wiadomo, że zawsze będziesz się o nie martwić – zwłaszcza gdy przebywa poza domem. Rozwiązania takie jak lokalizator GPS dają Ci jednak znacznie większe poczucie spokoju – w końcu w dowolnej chwili możesz sprawdzić, gdzie przebywa Twoja pociecha.

A to wszystko dzięki niewielkiemu zegarkowi, który przy okazji jest designerskim gadżetem. Dlaczego warto podarować go swojemu dziecku i czym kierować się przy jego wyborze? O tym wszystkim przeczytasz w poniższym artykule.

Jak działa zegarek z lokalizatorem GPS dla dzieci?

Smartwatch pozwala oczywiście sprawdzać godzinę i datę – jak standardowe zegarki. Jego możliwości są jednak znacznie większe.

Przede wszystkim tego typu sprzęty są wyposażone w lokalizator GPS, dzięki któremu w znacznym stopniu zwiększasz bezpieczeństwo swojej pociechy.

Jak to działa? To proste. Dziecko nosi zegarek, a Ty kontrolujesz jego lokalizację z poziomu aplikacji lub panelu www – jak Ci wygodnie. Nadajnik podaje położenie urządzenia z dokładnością do kilku metrów. A gdy pociecha znajdzie się poza zasięgiem GPS, urządzenie poda lokalizację w oparciu o dane operatorów komórkowych GSM/LBS oraz sieci Wi-Fi.

To nie wszystko. Nowoczesne smartwatche dają także dostęp do funkcji geofencingu, czyli wyznaczenia stref, w których może przebywać Twoja pociecha. Po ich przekroczeniu otrzymasz stosowny alert.

Jak wybrać odpowiedni smartwatch z lokalizatorem GPS dla dzieci?

Smartwatche stają się coraz bardziej popularne. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym wzbudzają zainteresowanie opiekunów, którzy chcą zwiększyć bezpieczeństwo swoich pociech.

smartwache z GPS - kolory

Na co zatem zwrócić uwagę podczas wyboru smartwatcha z lokalizatorem? Przede wszystkim na:

 • sposób lokalizacji – najdokładniejsze są zegarki wykorzystujące sygnał GPS – nie wszystkie jednak dają taką możliwość. Niektóre modele lokalizują wyłącznie w oparciu o sieć Wi-Fi;
 • design – tak, wygląd jest ważny. Powinno Ci przecież zależeć na tym, żeby Twoja pociecha chciała nosić zegarek – tylko jeżeli będzie on na jej nadgarstku, będziesz mieć rzetelne informacje o jej lokalizacji;
 • dodatkowe funkcje, których potrzebujesz – lokalizator GPS to standard w przypadku inteligentnych zegarków. Możesz jednak także wybrać model np. z aparatem czy możliwością pomiaru temperatury;
 • rozmiar zegarka – tak, by idealnie leżał na nadgarstku Twojej pociechy.

Jak lokalizator GPS zrewolucjonizował bezpieczeństwo szkolnych podróży?

Boisz się, że Twoje dziecko oddali się od grupy na wycieczce szkolnej? A może chcesz mieć pewność, że w godzinach nocnych przebywa w hotelu? Dzięki lokalizatorowi sprawdzisz jego położenie w dowolnym momencie.

Przeczytaj także: 5 powodów, dla których warto kupić dziecku smartwatch

Samo weryfikowanie lokalizacji to jednak zaledwie namiastka funkcji inteligentnych zegarków. Przyczyniają się one do zwiększenia bezpieczeństwa Twojego dziecka również dzięki:

 • możliwości nawiązania kontaktu w każdym momencie. Smartwatch działa jak smartfon i jest wyposażony w kartę SIM. Twoje dziecko może zarówno odbierać i wykonywać połączenia – jednak tylko do określonych przez Ciebie kontaktów. Możesz także wysyłać mu wiadomości tekstowe – a ono odpowiadać za pomocą wiadomości głosowych;
 • przyciskowi SOS, który Twoje dziecko może nacisnąć, gdy czuje się zagrożone bądź dzieje się coś złego. W takiej sytuacji automatycznie otrzymasz powiadomienia, co umożliwi Ci błyskawiczną reakcję;
 • funkcji nasłuchu otoczenia. Dzięki temu rozwiązaniu w dowolnym momencie możesz posłuchać otoczenia dziecka i sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku;
 • pomiarowi temperatury. Niektóre modele smartwatchy, jak p.. Child Watch CARE pozwalają Ci zdalnie mierzyć temperaturę dziecka. Otrzymasz także powiadomienie, gdy przekroczy ona 36,6 stopni.

Jak lokalizator GPS przyczynia się do udanej i bezpiecznej wycieczki szkolnej?

Dla rodzica czy opiekuna smartwatch to przede wszystkim kwestie związane z bezpieczeństwem dziecka i jego spokojem ducha. Nie możesz jednak zapominać o tym, że inteligentne zegarki to po prostu także fajne gadżety – znacznie ciekawsze dla najmłodszych niż standardowe czasomierze.

Co więcej, wybrane modele oferują szereg funkcji, które urozmaicą każdą wycieczkę. Mowa tu o takich rozwiązaniach, jak aparat, krokomierz czy wodoodporność. Sprawdź smartwatche dla dzieci od polskiego producenta CALMEAN!

 • CALMEAN Bluetooth Tag

  30,00 
 • PROMOCJA!

  CALMEAN Pocket Tracker Mini

  Original price was: 269,00 zł.Current price is: 249,00 zł.
 • PROMOCJA!

  CALMEAN Pocket Tracker Maxi

  Original price was: 359,00 zł.Current price is: 299,00 zł.
Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]