Jaki prezent kupić dla psa?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. W wielu domach pupil ten jest uważany za pełnoprawnego członka rodziny. Nie brakuje właścicieli czworonogów, którzy są skłonni urządzać psom przyjęcia urodzinowe czy kupować prezenty chociażby pod choinkę. Można zastanawiać się, co takiego kupić psu? Jakie prezenty wzbudzą entuzjazm czworonożnego przyjaciela?

Ulubione przysmaki

Na co dzień twój pupil może zajadać suchą i mokrą karmę, ale „od święta”, na przykład z okazji swoich urodzin, może otrzymać przekąski, które będą dla niego najlepszym przysmakiem. W sklepach zoologicznych można kupić suszone mięso kurczaka lub kaczki, kości zwierzęce, jak i różnego rodzaju smakołyki, które dodatkowo wspomagają utrzymanie higieny jamy ustnej.

Wygodne legowisko

Być może pies najchętniej sypia w nogach łóżka swojego pana, ale można mu też zapewnić wygodne, własne legowisko. Należy je dobrać do rozmiarów czworonoga. Taki prezent będzie wpływał na komfort snu i jakość odpoczynku psa. Legowisko powinno być wykonane z mocnych tkanin tapicerskich, ponieważ dzięki temu posłuży zwierzęciu dłużej i nie zniszczy się nawet wtedy, gdy pies zacznie je drapać swoimi pazurami. Materiał, z jakiego zrobione jest legowisko dla psa może być też wodoodporny.

Co istotne, wybierz legowisko, które będzie miękkie i przyjemne w dotyku. Najlepiej, aby miało zdejmowany pokrowiec, ponieważ będzie ci łatwiej utrzymać je w czystości.

Zabawki dla psa

Piszczący kurczak, piłeczka, a może zabawka z dzwoneczkami? Twój pies będzie zachwycony takim prezentem, o ile razem z nim będziesz się nim bawił. Pozostawiony sam sobie raczej nie będzie chwytał za zabawkę. Dlatego taki zakup ma rzecz jasna sens, jeśli poświęcisz psinie czas i porzucasz np. gumowym kurczakiem po podwórku czy użyjesz go podczas spaceru.

Gryzaki dla mniejszych i większych psów

Wielką popularnością wśród właścicieli psów cieszą się tzw. gryzaki, czyli niewielkie zabawki wykonane głównie ze sznurków, które są bezpieczne dla zwierzęcia, ponieważ nawet przy wielokrotnym, intensywnym gryzieniu nie rozpadają się na ostre, niebezpieczne kawałki. Gryzaki z liny są z pewnością godne polecenia dla twojego psa jako jeden z ciekawszych pomysłów na prezent.

Jako gryzak sprawdzi się też wędzone ucho świńskie – pełne protein, z dodatkiem tłuszczu. Ma intensywny zapach, który podoba się psom. To prezent z kategorii gryzako-zabawki i smakołyka w jednym. Co ciekawe, wędzone uszy wspomagają czyszczenie zębów, a częste ich gryzienie wzmocni mięśnie żuchwy twojego czworonoga.

Gustowna obroża

Jeśli twój pies nie ma jeszcze obroży lub dotychczasowa jest już podniszczona, zainwestuj w nową, wykonaną np. z trwałej, ale miękkiej i wygodnej dla karku psa skóry. Do obroży można przymocować adresówkę, z imieniem psa i adresem do kontaktu, na wypadek gdyby twój czworonóg zaginął. Dobrym pomysłem na prezent może być zakup lokalizatora GPS dla psa. To niewielkie urządzenie, które może być wyposażone w migające światełka diodowe, ułatwiające znalezienie psa podczas wieczornych spacerów. W ten sposób może być sprawowana jakby kontrola rodzicielska nad zwierzakiem.  

 

 

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]