Jaki prezent na dzień dziecka?

Międzynarodowy Dzień Dziecka, obchodzony również i w Polsce, przypada niezmiennie na 1 czerwca. Dzień ten został ustanowiony za sprawą Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1954 roku. Jego zadaniem było upowszechnianie celów i ideałów, jakie dotyczą przestrzegania wszelkich praw dziecka, zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Dzień Dziecka jest dobrą okazją, aby obdarować swoje pociechy czymś wyjątkowym. Oto prezenty, które warto brać pod uwagę.

Zabawki z ulubionych bajek

U młodszych, a niekiedy także u starszych pociech, dobrym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka, będą zabawki z motywami z ulubionych bajek. Na topie pozostaje w ostatnich latach Kraina Lodu, Psi Patrol, My Little Pony, Strażak Sam, Świnka Peppa i Bing. To tylko jedne z wielu propozycji, z jakich można wybierać. Lalki do złudzenia przypominające bajkową Elzę i Annę, pojazdy i psiaki z „Psiego Patrolu”, zestawy kucyków My Little Pony z pewnością ucieszą dziecko, które najchętniej od rana do nocy chciałoby oglądać takie animacje. Musimy tylko wiedzieć, jaka bajka jest tą ulubioną dla dziecka.

Uniwersalny prezent – klocki Lego

Od wielu dziesięcioleci klocki Lego cieszą kolejne pokolenia dzieci, a i dorośli mają wiele radości z układania zestawów tych klocków. Lego ma wiele różnych odmian, które można dostosować do wieku, płci dziecka czy bieżących zainteresowań. Można zbudować z nich całe miasto dzięki zestawom Lego City czy Lego Friends, Dla młodszych dzieci dobre będą klocki Lego Duplo, które mają znacznie większe gabaryty niż klasyczne Lego. Dostępne są zestawy bajkowe, jak np. z Krainą Lodu, czy filmowe – ze Star Wars czy Harrym Potterem. Niezależnie więc od tego, co lubi dziecko, ile ma lat i jakie zainteresowania są mu najbliższe, można dopasować dla niego odpowiedni zestaw klocków Lego.

Zabawki sportowe

Twoje dziecko jest zapalonym sportowcem? Uwielbia grać w piłkę, w tenisa albo jest uzdolnioną gimnastyczką? Do każdej dyscypliny sportowej można dopasować tematyczny prezent z okazji Dnia Dziecka. Dla piłkarza kup strój do gry lub ochraniacze na piszczele czy też rękawice bramkarskie. Gimnastyczce przydadzą się maty do ćwiczeń czy hula hop, zaś tenisista zawsze może dostać nową rakietę czy zestaw piłeczek.

W przypadku typowo sportowych prezentów skłaniamy dzieci do tego, aby się ruszały, wyszły z domu i były aktywne fizycznie. To bardzo dobry kierunek rozwoju. Ciekawym pomysłem na sportowy prezent może być wykupienie dziecku np. lekcji tenisa ziemnego, zajęć na basenie czy jazdy konnej w stadninie.

Nowoczesny gadżet i ochrona dla dziecka w jednym

Zegarek z lokalizatorem dla dziecka z jednej strony będzie ciekawym gadżetem, dzięki któremu nasza pociecha nauczy się wyczucia czasu, czy też będzie mogła korzystać z opcji sportowych, a z drugiej zawsze będzie pod kontrolą rodzica. W dowolnym momencie można bowiem namierzyć dziecko przy użyciu aplikacji w telefonie rodzica i sprawdzić czy na pewno jest bezpieczne. W takich modelach zegarków z GPS dla dzieci jak na stronie naszego sklepu Calmean, jest karta SIM, która umożliwia nawet dzwonienie do użytkownika i oddzwanianie na wybrane, wcześniej zdefiniowane numery. Z pewnością taki elektroniczny gadżet spodoba się dziecku i chętnie będzie go nosić, a rodzic otrzyma w zamian pewność, że jego pociecha jest bezpieczna. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zlokalizuje je na mapie i dotrze do niego w krótkim czasie.

Deskorolka lub hulajnoga

Pozostając przy gadżetach elektronicznych, dla starszych dzieci można kupić z okazji Dnia Dziecka pojazd elektryczny – hulajnogę lub deskorolkę. W parze z takim pojazdem powinniśmy też zainwestować w dobry kask dla dziecka, aby przy użytkowaniu hulajnogi lub deskorolki elektrycznej pociecha była zabezpieczona przed możliwymi urazami.

Przy zakupie prezentu z okazji Dnia Dziecka dla swojej pociechy kieruj się jej indywidualnymi zainteresowaniami. Wtedy prezent z pewnością okaże się trafiony i wywoła szczerą radość.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 2 Średnia ocena: 5]