Jaki prezent na Mikołaja?

Mikołajki, czyli imieniny św. Mikołaja, na które szczególnie czekają wszystkie dzieci, obchodzone są 6 grudnia. W ten dzień Święty Mikołaj przychodzi do grzecznych maluchów i wręcza im lub pozostawia w ich domach wymarzone prezenty. Rodzice, dziadkowie, wujkowie czy ciocie zwykle pomagają dobrotliwemu staruszkowi i ułatwiają wybór owych podarunków. Jaki prezent na Mikołaja będzie najbardziej oczekiwany przez dziecko?

1.   Zabawki z ulubionych bajek

Wiadomo, że telewizja ma duży wpływ na dzieci. Każdy maluch ma swoją ulubioną bajkę i ulubionych bohaterów, z którymi przeżywa piękne przygody. Dobrym pomysłem na prezent może być wybór zabawki z ulubionej bajki – lalka Elsy lub Anny z „Krainy Lodu”, figurki piesków lub bazy z „Psiego Patrolu”, tory i kolejki ze „Stacyjkowa” albo autka z ulubionej bajki Pixers „Auta” to tylko jedne z możliwych propozycji.

Warto zorientować się wcześniej, co też by chciało dziecko i jakie są jego zainteresowania w tym zakresie. Można zachęcić maluszka do napisania albo narysowania listu do św. Mikołaja, co ułatwi wybór prezentu idealnego.

2.   Elektroniczny gadżet

Dla starszych pociech bardzo dobrym pomysłem na prezent z okazji Mikołajek może być smartwatch dla dzieci. To urządzenie poręczne, które nie tylko pozwala na naukę poczucia czasu i odczytywania godziny, ale również jest w stanie skutecznie zastąpić telefon komórkowy. Dziecko przy tym może pozostawać w stałym kontakcie ze swoimi najbliższymi.

W ramach naszej oferty mamy dla najmłodszych klientów dedykowane smartwatche z lokalizacją, z kartą SIM, wyposażone w możliwość wykonywania i odbierania połączeń głosowych. Działa w oparciu o sygnał GPS i lokalizuje dziecko z dokładnością nawet do kilku metrów w przestrzeni otwartej. W pomieszczeniach, w których przebywa użytkownik, również można sprawdzić, gdzie w danym momencie się znajduje, ponieważ lokalizator Calmean w zegarku wykorzystuje sygnał Wi-Fi lub sygnał operatorów sieci komórkowych. Lokalizowanie dziecka w szkole, w centrum handlowym czy w bloku u kolegi nie jest wielkim problemem.

Jeśli zastanawiacie się, czy wybrać zegarek z lokalizatorem czy smartfon, to lepszym wyborem dla dzieci może być właśnie smartwatch. To ciekawy gadżet, pożądany przez najmłodszych, który jest funkcjonalnym urządzeniem o wielu użytecznych opcjach – tak dla dziecka, jak i dla rodzica.

3.   Nowy członek rodziny

Wiele dzieci marzy o tym, by pod choinką lub na Mikołaja dostać czworonożnego pupila. Jednak zanim zaczniemy zastanawiać się, czy lepszy będzie przy tym kot czy pies, musimy rozważyć wszystkie za i przeciw. Jaki pies dla dzieckabędzie odpowiedni? A może lepiej kupić gryzonia, który zamieszka w klatce? Pamiętajmy, że zwierzę będzie dużym zobowiązaniem i prawdopodobnie opieka nad nim spadnie na dorosłych – rodziców lub dziadków. Dlatego nie działajmy pod wpływem impulsu. Musimy zadbać o komfort życia zwierzaka w domu oraz o jego bezpieczeństwo. Jeśli np. ma to być kot żyjący na podwórku przydomowym, to GPS dla kota będzie pozwalał zawsze sprawdzać, gdzie znajduje się pupil.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]