Jakie imię dla psa?

Azor, Burek, Reksio a może coś bardziej oryginalnego? Jak nazwać swojego czworonoga? Podajemy Wam kilka przykładów imion dla psa, które będą pasowały do zwierząt o różnym umaszczeniu czy do przedstawicieli różnych ras.

  1. Ważna decyzja

Podobnie jak przy nadawaniu imion dzieciom, tak i przy nazywaniu swojego czworonożnego pupila trzeba się nad tym dobrze zastanowić. Kot czy pies nie powinien być nazwany przypadkowym imieniem, które nie będzie do niego pasować, ani nie będzie się właściwie podobało rodzinie, w której się znajdzie. Czasem jest tak, że już przy pierwszym spotkaniu ze zwierzakiem wiecie, jak będzie się nazywać. Imię wpada Wam do głowy od razu i nie wyobrażacie sobie, by pies mógłby się nazywać inaczej.

Nie ma jednego, zawsze dobrego podejścia do wyboru imion dla zwierzaków domowych. Problemem jest to, że jest on właściwie niczym nieograniczony, ale jednak ma wielkie znaczenie – nie tylko dla psa, ale i wszystkich w jego otoczeniu.

  1. Jakie kryteria przyjąć przy wyborze imienia dla psa?

Jeśli już podjęliście decyzję, jaki pies dla dziecka, to może Wasza pociecha nazwie go tak, jak jej się to podoba? Jest to zawsze jakieś wyjście – bez wątpienia imię dla czworonoga powinno podobać się właścicielowi czy właścicielce. Należy pamiętać, by ułatwiało ono komunikację z pupilem i pozwalało na nawiązanie pewnej więzi emocjonalnej z nim. Dobrze by było, aby imię było krótkie, łatwe do wymówienia, którego bez problemu użyjecie przy wołaniu psa np. na spacerze czy przy poszukiwaniu go na łące lub w lesie. W takich przypadkach pożądanym gadżetem będzie GPS dla psa, np. z naszej oferty, który ułatwi Wam znalezienie pupila, nawet jeśli zdarzy mu się zanadto oddalić od Was na spacerze.

  1. Imię krótkie i dźwięczne

Zdaniem ekspertów, psy najlepiej reagują na krótkie i dźwięczne imiona – nie nazbyt długie, łatwe w wymowie. To także praktyczna decyzja dla właścicieli. Krótkie słowo jest po prostu łatwiejsze do zapamiętania dla zwierzaka. Jeśli chcecie jednak wybrać imię dłuższe, które po prostu dobrze Wam się z czymś lub z kimś kojarzy, możecie przemyśleć, jakie mogłoby być jego zdrobnienie czy skrót, z których będziecie korzystać na co dzień.

Dobrze by przy tym było, aby imię psa zawierało głoski jak „dż”, „dź”, „r” lub „ks”, jak na przykład Dżango, ponieważ takie dźwięki łatwiej przykuwają uwagę czworonoga i szybciej zacznie on na nie reagować w pożądany przez Was sposób.

  1. Oryginalność jest w cenie

Dlaczego akurat oryginalne, niespotykane imiona są właściwe dla czworonoga domowego? Ponieważ kiedy zawołacie na spacerze „Azor”, na imię to może zareagować cała masa okolicznych piesków. Lepiej więc zrezygnować z najbardziej popularnych imion, jak Saba, Rex, Max i podobnych. Możecie wykazać się daleko idącą pomysłowością i nazwać psa bardzo oryginalnie. Wtedy bardzo prawdopodobne, że w obrębie Waszej dzielnicy nie pojawi się zwierzak o takim samym imieniu.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 1 Średnia ocena: 5]