Bezpieczeństwo pociechy to priorytet każdego rodzica. W pierwszych latach życia, gdy przez większość dnia maluch nie opuszcza swojego łóżeczka czy pokoju, opieka nad nim nie stwarza większych problemów. Jednak z upływem czasu i wzrostem samodzielności dziecka staje się ona coraz większym wyzwaniem.

Na szczęście dzięki rozwojowi technologii zapewnienie dziecku bezpieczeństwa jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przyczyniają się do tego między innymi lokalizatory GPS, które umożliwiają sprawdzanie, gdzie aktualnie przebywa maluch. W taką funkcję są również wyposażone smartwatche – śledzą one lokalizację dzieci i za pośrednictwem aplikacji przekazują rodzicom informacje na temat miejsca ich pobytu.

Inteligentne zegarki oferują również szereg innych funkcji, które są bardzo przydatne zarówno – dla najmłodszych, jak i ich opiekunów.

Czy smartwatch dla dzieci z funkcją lokalizatora do dobry wybór? Jakie funkcje powinien posiadać i na jakie modele na rynku warto zwrócić uwagę? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Dlaczego warto kupić smartwatch GPS dla dziecka?

Rozważasz zakup zegarka z GPS dla dziecka? Przeglądając oferty w sieci możesz trafić na proozycje urządzeń przypinanych do kluczy czy aplikacji, które umożliwiają lokalizację telefonu pociechy.

Znacznie lepszą decyzją jest jednak wybór smartwatcha z funkcją lokalizatora. Dlaczego?

 1. Dziecko będzie nosić zegarek na ręce, a więc zawsze będzie mieć go przy sobie. Kluczy czy telefonu może zapomnieć. Dzięki smartwatchowi masz pewność, że w każdym momencie możesz sprawdzić, gdzie znajduje się Twoja pociecha.
 2. Smartwatch jest wyposażony w funkcję nasłuchu. Oznacza to, że w dowolnej chwili możesz posłuchać otoczenia swojego dziecka i upewnić się, że jest ono bezpieczne.
 3. Inteligentne zegarki posiadają również szereg innych, atrakcyjnych dla dzieci funkcji, o których bardziej szczegółowo napiszemy w dalszej części tekstu.
 4. Jako opiekun zyskujesz możliwość zdalnego sterowania zegarkiem i odbierania powiadomień za pośrednictwem aplikacji lub przeglądarki internetowej.

Jak wybrać odpowiedni lokalizator GPS dla dziecka?

Przy wyborze zegarka z GPS miej na uwadze zarówno swoje preferencje, jak i dziecka. Smartwatch ma zwiększyć bezpieczeństwo Twojej pociechy i Twój spokój ducha, ale powinien być również przydatny dla samego dziecka na co dzień – tak, by chciało ono go nosić.

Analizując dostępne modele, zwróć uwagę na:

 • Dokładność lokalizatora dziecka. W niektórych sytuacjach znaczenie może mieć przecież każdy metr.
 • Alarmowanie, gdy dziecko znajduje się w strefach, w których nie powinno przebywać. W praktyce chodzi tu o powiadomienia wysyłane na Twój telefon.
 • Możliwość szybkiego wezwania pomocy w niebezpiecznej sytuacji. Do tego celu powinien służyć przycisk SOS, znajdujący się na smartwatchu.
 • Funkcje umożliwiające nawiązanie kontaktu z dzieckiem, czyli opcja wykonania połączenia czy podjęcia rozmowy na czacie.
 • Wygląd zegarka. Jeżeli dany model przypadnie do gustu dziecku, chętniej będzie go nosić.
 • Rozmiar zegarka. Wyświetlacz dotykowy nie może być za duży – powinien być dopasowany do nadgarstka dziecka.
 • Funkcje dodatkowe – np. możliwość robienia zdjęć, stoper, krokomierz czy budzik. Będą one dodatkowym motywatorem, który zachęci dziecko, aby zawsze miało zegarek GPS na nadgarstku.
 • Kompatybilność gadżetu z Twoim telefonem. Zwróć uwagę, czy aplikacja umożliwiająca zarządzanie lokalizatorem jest dostępna na Android lub iOS.
 • Czas pracy urządzenia. Wytrzymałość baterii ma duże znaczenie, zwłaszcza gdy dziecko spędza dużo czasu poza domem.

Dobierz smartwatch z GPS dla Twojego dziecka

Preferencje dzieci zmieniają się wraz z ich wiekiem. Podobnie zresztą jak ich potrzeby w zakresie bezpieczeństwa. Właśnie dlatego smartwatch warto dostosować do etapu rozwoju pociechy i wraz z upływem czasu zmieniać go na odpowiedni model.

Zwróć również uwagę na funkcję danego zegarka – upewnij się, że są one dopasowane do zainteresowań i preferencji małego użytkownika.

W ofercie CALMEAN znajdziesz:

Inteligentny zegarek odpowiedni dla najmłodszych dzieci

Dla najmłodszych dzieci liczą się przede wszystkim kwestie wizualne. Zegarek w ich wypadku będzie pełnić funkcję ozdoby i zabawki. Warto więc wybrać model, który przypadnie młodemu użytkownikowi do gustu. Konieczne jest także to, aby dziecko poradziło sobie z jego obsługą.

Przykładem smartwatcha dla najmłodszych dzieci jest CALMEAN Child Watch Mini. Zegarek występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – niebieskiej i różowej, co sprawia, że przypadnie do gustu zarówno dziewczynkom jak i chłopcom.

Wygląd to jednak oczywiście nie wszystko. Gadżet wyposażony jest w przydatne funkcje.

 • Lokalizator, wskazujący lokalizację dziecka z dokładnością do nawet 1 m. Poza zasięgiem GPS zegarek wspiera sygnał naziemnych nadajników operatorów komórkowych GSM oraz sieci Wi-Fi, co pozwala bardzo dokładnie określić́ położenie dziecka.
 • Powiadomienia dla opiekunów. Zostaną oni poinformowani, jeżeli dziecko podejmie nieprzewidzianą aktywność.
 • Możliwość wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych. Karta SIM jest zainstalowana fabrycznie, co pozwala korzystać z zegarka jak z telefonu.
 • Nasłuch otoczenia. Funkcja umożliwia wykonanie połączenia nasłuchowego, która pozwoli upewnić się, że dziecku nie dzieje się żadna krzywda.
 • Przycisk SOS, służący do wezwania pomocy. Gdy dziecko go naciśnie, wiadomości tekstowe zostaną automatycznie wysłane do dwojga opiekunów, zegarek wykona także połączenie pod główny kontakt.
 • Zegarek i budzik. Co ważne, alarmy można ustawiać także zdalnie, tak, aby przypominać dziecku o zadaniach czy wydarzeniach.
 • Możliwość nagradzania dziecka wirtualnym serduszkiem, które można również odebrać, gdy pociecha nie zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami.
 • Krokomierz, który umożliwia odczyt przebytych kroków na dedykowanej aplikacji opiekunów.

Wszystkie zegarki opisywane w dalszej części artykułu posiadają wyżej wymienione funkcje, dlatego nie będziemy ich opisywać przy każdym modelu. Wspomnimy tylko o dodatkowych opcjach.

Smartwatch GPS z aparatem fotograficznym dla dzieci

Dla nieco starszych dzieci atrakcyjną opcją może być smartwatch z funkcją robienia zdjęć. Przykładem takiego rozwiązania jest model CALMEAN Child Watch Easy. Oprócz podstawowych funkcji, wymienionych powyżej, gadżet umożliwia:

 • wykonywanie zdjęć wraz z możliwością przesyłania ich rodzicom.
 • Zagrania w grę matematyczną, która bawi i uczy.
 • Skorzystanie z modułu czatu, który umożliwia wysyłanie do dziecka krótkich wiadomości tekstowych. Pociecha może odpowiadać za pośrednictwem wiadomości głosowych nagrywanych na zegarek.
 • Uruchomienie przez rodzica funkcji “Nie przeszkadzać”, która uniemożliwi dziecku bawienie się zegarkiem, np. podczas lekcji.

Inny model z aparatem to zegarek dla dziecka CALMEAN Child Watch Nemo 3, który występuje w trzech wersjach kolorystycznych. Poza standardowymi kolorami (różowym i niebieskim) użytkownik może wybrać również czerń.

Czytaj również: Smartwatch dla dzieci ranking 2022

Sportowy smartwatch dla dzieci z funkcją lokalizacji GPS

Twoje dziecko ma żyłkę do sportu? Możesz dodatkowo motywować je do aktywności fizycznej za pomocą smartwatcha.

CALMEAN Child Watch Touch jest wyposażony w krokomierz i licznik kalorii. Co więcej, ten zegarek z lokalizatorem występuje aż w pięciu wersjach kolorystycznych.

Młodych sportowców ucieszy także CALMEAN Child Watch Sport Active. Posiada on stoper, krokomierz i jest przy tym wodoodporny.

Jak wszystkie wymienione wcześniej zegarki, oba modele posiadają lokalizator i inne funkcje, w które wyposażone są opisywane smartwatche.

Czytaj również: Jaki smartwatch dla dziecka?

Smartwatch dla dzieci z GPS z funkcją mierzenia temperatury

Zegarki mogą nie tylko śledzić lokalizację Twojego dziecka i pełnić funkcje zbliżone do smartfona. Umożliwiają one również monitorowanie stanu jego zdrowia.

Niektóre ze smartwatchy posiadają możliwość mierzenia temperatury dziecka, co pozwala na wykrycie stanu zapalnego w organizmie i szybką reakcję.

Jeżeli zależy Ci na takiej opcji, na pewno zainteresuje Cię CALMEAN Child Watch CARE. Dzięki niemu:

 • dziecko może samodzielnie zmierzyć temperaturę.
 • Możesz zdalnie zmierzyć temperaturę dziecka.
 • Możesz ustawić cykliczne pomiary temperatury (np. co trzy godziny).
 • Otrzymasz powiadomienie, jeżeli temperatura dziecka przekroczy 36.6 st. C.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą smartwatchy dla najmłodszych CALMEAN!

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 3 Średnia ocena: 5]