Twoja pociecha dorasta. To naturalne, że chce spędzać więcej czasu poza domem – nawiązując relację z rówieśnikami i poznając otaczający ją świat. Nie musisz ograniczać jej potrzeb w tym zakresie, by dbać o jej bezpieczeństwo. Umożliwia to najnowsza technologia, a właściwie – smartwatche dziecięce wyposażone w lokalizatory GPS.

Dzięki nim w dowolnym momencie możesz sprawdzić lokalizację swojego dziecka i w razie potrzeby błyskawicznie zareagować. Dowiedz się, jak działają te przydatne gadżety i czym kierować się przy ich wyborze.

Jak działa lokalizator GPS dla dziecka?

Lokalizator GPS jest umieszczony w zegarku. Dzięki temu Twoja pociecha ma go cały czas na swojej ręce!

Nie jest to oczywiście zwykły zegarek, a smartwatch. W dodatku taki, który Ty jako opiekun możesz kontrolować za pośrednictwem aplikacji na swoim telefonie bądź w panelu www.

To właśnie tam w każdej chwili możesz sprawdzić lokalizację swojego dziecka – z dokładnością do kilku metrów. Jest ono lokalizowane za pomocą sygnału GPS. Warto wiedzieć, że smartwatche dziecięce marki CALMEAN są wyposażone w karty SIM. Dzięki temu nawet gdy Twoja pociecha znajdzie się poza zasięgiem GPS, otrzymasz informacje o jej lokalizacji – za pomocą danych operatorów GSM czy z sieci Wi-Fi.

niebieski sport mapa

Możliwość sprawdzania położenia pociechy w czasie rzeczywistym to jednak niejedyne zalety smartwatcha dziecięcego. Zyskujesz także dostęp do historii jej lokalizacji.

Bardzo ważna dla troskliwych rodziców jest również funkcja geofencingu. Dzięki temu możesz ustawić strefy, w których Twoje dziecko powinno przebywać w określonych porach i takie, w których nie powinno się znajdować. Jeżeli je przekroczy, otrzymasz powiadomienie.

Oczywiście za pomocą inteligentnego zegarka Twoja pociecha sprawdzi także godzinę czy datę. To także szereg innych rozwiązań, o których więcej piszemy poniżej.

Przeczytaj także: 5 powodów, dla których warto kupić dziecku smartwatch

Dlaczego rodzic powinien zainwestować w smartwatch dla dzieci z lokalizacją GPS?

Smartwatch zwiększy bezpieczeństwo Twojego dziecka i Twój spokój ducha. Stanie się tak w dużej mierze dzięki lokalizatorowi GPS, ale także wielu innym funkcjom.

Nowoczesne inteligentne zegarki dają Tobie i Twojemu dziecku dostęp do wielu możliwości.

  • Wykonywanie i odbieranie połączeń. Smartwatche są wyposażone w karty SIM – możesz więc za ich pośrednictwem dzwonić do swojej pociechy – tak samo jak na smartfona. Możesz nawet prowadzić rozmowy wideo. Co ważne, do Twojego dziecka nie dodzwonią się niepożądane osoby – określasz listę numerów, z którymi może się ono kontaktować.
  • Skorzystanie z przycisku SOS, gdy dzieje się coś złego. Wystarczy, że Twoja pociecha go naciśnie, a system uruchomi automatyczne alerty i połączenia na Twój telefon. Pozwoli Ci to błyskawicznie zareagować.
  • Możliwość podsłuchania otoczenia dziecka. Pociecha nie odbiera telefonu? A może chcesz sprawdzić, co robi w danym miejscu i czy jest bezpieczna? W dowolnym momencie możesz uruchomić dyskretną funkcję nasłuchu jej otoczenia.
  • Kontrolowanie parametrów zdrowotnych. Niektóre zegarki dają Ci możliwość zdalnego mierzenia temperatury swojego dziecka. To szczególnie ważne, gdy nie cechuje się ono najlepszą odpornością.

Jak wybrać odpowiedni smartwatch GPS dla pociechy?

Wiesz już, że smartwatch niedługo zagości na ręce Twojego dziecka? Pora zatem przejść do wyboru konkretnego modelu.

smartwatch dla dziecka

Na jakie czynniki warto zwrócić szczególną uwagę, by zegarek spełnił Twoje oczekiwania?

  • Gust dziecka. Jaki kolor lubi Twoja pociecha? Jaki design zegarka najbardziej przypadnie jej do gustu? Dokładnie przeanalizuj te kwestie i wybierz smartwatch, który będzie jej się podobać – w innym wypadku może nie chcieć go nosić.
  • Wiek dziecka. Uwzględnienie tego aspektu pozwoli Ci dobrać zegarek w wygodnym rozmiarze. Tak, by nie spadał Twojemu dziecku z nadgarstka.
  • Funkcje smartwatcha. Lokalizator i inne funkcje z zakresu bezpieczeństwa to nie wszystko. Smartwatch to także inne opcje, które może docenić Twoja pociecha. Mowa o rozwiązaniach takich, jak aparat, gra matematyczna, krokomierz i licznik kalorii czy sklep z aplikacjami.

Sprawdź ofertę smartwatchy od CALMEAN i wybierz zegarek, który spełnia potrzeby Twoje i Twojej pociechy!

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]