Najciekawsze gadżety dla kota

Gadżety elektroniczne przeznaczone mogą być nie tylko dla ludzi, ale również i dla zwierząt. Sprawdź, w jakie najciekawsze rozwiązania możesz wyposażyć swojego kota – dla własnej i jego wygody oraz bezpieczeństwa!

  1. GPS

GPS dla kota jest jednym z gadżetów, które pozwolą Ci zabezpieczyć czworonoga, a jednocześnie pomogą wygodnie się nim zajmować. To swoista kontrola rodzicielska, ale w wersji kociej. W ofercie Calmean znajdziesz GPS dla kota w formie niewielkiego urządzenia przypinanego do obroży. Ma świecące po zmroku diody LED, ułatwiające odnalezienie pupila w ciemności. GPS obsłużysz z wykorzystaniem specjalnej aplikacji na telefon. Jeśli nie wiesz, gdzie jest Twój kot, wyślij zapytanie do GPS, a szybko zostanie on zlokalizowany na mapie. Możesz też wymusić nasłuch w otoczeniu swojego zwierzęcia.

  1. Kamera w obroży

Co robi Twój kot podczas samodzielnych wypraw w teren? Czy odwiedza sąsiadów w poszukiwaniu jedzenia? A może ma swój własny, koci gang? Dowiedz się tego, dzięki kamerze dla zwierząt, jaka może być zamocowana do obroży Twojego czworonoga. Taka kamera musi być lekka i nie może ograniczać ruchów kota. Powinna rejestrować filmy AVI w przyzwoitej rozdzielczości VGA z dźwiękiem, a obrazy zapisywać w pamięci flash. Kamera działa na baterię. Najlepiej, by była ona wodoodporna, ponieważ nie wiadomo, gdzie nasz koci pupil chodzi.

  1. Urządzenie do zdalnego karmienia zwierzaka

Wyjeżdżasz na weekend, a Twój kot zostaje w domu? Nie musisz prosić kogoś z przyjaciół czy sąsiadów o to, by odwiedził czworonoga i nakarmił go. Zainwestuj w urządzenie do zdalnego karmienia. Jest ono obsługiwane za pomocą smartfona i dedykowanej aplikacji. Wystarczy, że uruchomisz ją na telefonie i wyślesz polecenie do urządzenia, by kocia miska szybko się napełniła odpowiednią dawką pokarmu. Można zaprogramować podajnik jedzenia tak, by automatycznie dozował karmę o określonych porach.

  1. Laserowa zabawka dla kota

Każdy kot uwielbia się bawić, a szczególnie lubią to małe kotki. Możesz go zainteresować na długie godziny zabawką w postaci laserowego wskaźnika. Chodzi o urządzenia, które wyświetlają laserowy wskaźnik automatycznie. Mają mechanizm losowego prezentowania różnych elementów, a czerwona kropka czy wzór porusza się po podłodze lub ścianie bez Twojej ingerencji. Kot będzie wykorzystywał pokłady energii, a właściciel będzie zadowolony z kupionego gadżetu.

  1. Zdalnie sterowana mysz

Podobne zadanie ma do spełnienia zdalnie sterowana mysz. Instynkt łowcy szybko aktywuje się u Twojego pupila, kiedy będzie mógł gonić ją po domu. Ty obsługujesz ją pilotem, a myszka przemieszcza się w różnych kierunkach, dzięki wbudowanym małym kółeczkom. Jest zasilana bateryjnie.

  1. Drzwiczki z chipem

Wygodnym rozwiązaniem dla właściciela, ale i dla kota, są drzwiczki umieszczone w drzwiach np. od kotłowni lub przy wyjściu na taras. Pozwalają one wyjść i wrócić kotu w dowolnej chwili, ale jednocześnie trzeba zadbać o to, by obcy zwierzak nie dostał nam się do domu. Co możesz zrobić? Wybrać automatyczne drzwiczki, które otworzy tylko Twój kot. Konieczne jest do tego wszczepienie pod skórę zwierzaka specjalnego mikroczipu. Za jego pomocą drzwiczki przy wejściu zidentyfikują zwierzę i odblokują się.

  1. Inteligentna kuweta

Obowiązkowym elementem kociej higieny jest kuweta ze żwirkiem czy piaskiem, gdzie Twój kot będzie załatwiał swoje fizjologiczne potrzeby. Twoim zadaniem jest jej sprzątanie, ale możesz sobie to ułatwić dzięki inteligentnej kuwecie. Samoczyszcząca się kuweta to rodzaj robota wyposażonego w czujnik, którego zadaniem jest wykrycie obecności zwierzaka wewnątrz pojemnika. Po określonym czasie część kuwety zaczyna się obracać i przesiewać nieczystości, które lądują w specjalnym pojemniku. Torbę na odchody wymieniaj raz na kilka dni dla zachowania czystości.

Przydatnym gadżetem może być też kuweta z wentylatorem i filtrami oczyszczającymi powietrze, które zadbają o zapach w okolicach kociej toalety.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 3 Średnia ocena: 4]