TAK! To możliwe, ale tylko w wakacje. Niestety one już się skończyły. Mamy nowy rok szkolny…   Zobaczcie jak się zmieniło korzystanie z naszej aplikacji CALMEAN CONTROL CENTER.  

Porównamy tutaj dwa okresy: pierwsze półrocze 2018 r. oraz miesiące wakacyjne 2018 r.

W okresie wakacyjnym nasi Klienci korzystali z aplikacji przez cały dzień, jednak w godzinach popołudniowych i wieczornych zdecydowanie wzrastała liczba użytkowników.

Ilość logowań do aplikacji sukcesywnie rosła już od godz. 8.00, ok. 13.00 przybierała na sile, ale największe natężenie naszych użytkowników dało się zauważyć w godzinach 18 – 20.

To zapewne wtedy, Dzieciaki korzystając w pełni z wakacji, bawiły się z rówieśnikami i biegały do późna po dworze. Rodzice będąc już w większości po godzinach pracy, w każdej chwili mogli zlokalizować dziecko, a także skontaktować się z nim dzwoniąc na zegarek! Zwiększony ruch na naszych serwerach obserwowaliśmy nawet do godz. 21!

Co ciekawe intensywność użytkowania aplikacji wcale nie była największa w weekendy, lecz w tygodniu – szczególnie w poniedziałki, wtorki i czwartki.

Prawdopodobnie rodzice z pracy monitorowali gdzie jest dziecko. Charakterystyczne było również to, że logowania do Calmean Control Center następowały w sposób ciągły i sukcesywnie wzrastały, aż do godzin wieczornych.

Nieco inaczej sytuacja przedstawiała się w pierwszym półroczu 2018 r., w trakcie trwania roku szkolnego. Tutaj już nie było mowy o zabawie do godz. 21! Najwięcej użytkowników logowało się do naszej aplikacji w godz. 14.00 – 16.00 – zapewne wtedy, kiedy dzieci wracały ze szkoły do domu.  W tych godzinach rodzice mogli obserwować drogę powrotną dziecka.

Co ciekawe logowania do CALMEAN CONTROL CENTER nie miały charakteru ciągłego, jak w wakacyjnym okresie, lecz punktowy – w wybranych godzinach, z największym natężeniem ok. godz. 8.00; 12.00; 14.00 i 15.00.

Tak duże zróżnicowanie zależy zapewne od rozkładu zajęć, który u każdego jest inny. Dzieci w różnych godzinach wracają do domu, lub przemieszczają się na zajęcia dodatkowe.

Najwięcej rodziców zaglądało do naszej aplikacji we wtorki, a największa ilość logowań następowała ok. godz. 15.00, najmniej zaś w weekendy. W pozostałych dniach tygodnia częstotliwość logowań była następująca: Poniedziałki – godz. 14.00,  środy 14.00, czwartki 8.00 i 16.00, piątki – 12.00. We wtorki i niedziele o godz. 20.00 (białe kwadraty na wykresie) praktycznie nie było logowań do naszej aplikacji.

Powyższe dane jednoznacznie wskazują na potrzebę sprawdzenia przez rodzica co się dzieje z dzieckiem po szkole, lub gdzie przebywa spędzając wakacje w miejscu zamieszkania, gdy rodzic musi być w pracy….

Dlatego tak pomocny jest nasz zegarek z lokalizatorem dla dziecka. Jeżeli np. zapiszemy dziecko na tzw. półkolonie, możemy sprawdzić gdzie było i czy program wyjść został zrealizowany. Lokalizator dziecka przesyła dane o położeniu GPS na serwery co 2 minuty, a stamtąd informacje płyną do CALMEAN CONTROL CENTER.

Zobacz nasz nowy model wodoodpornego zegarka NEMO:

CALMEAN Child Watch Nemo

Dane te w każdej chwili mogą Państwo odczytać logując się zarówno do aplikacji mobilnej jak i na komputerze. Na mapie oznaczane są punkty, z których zegarek wysyłał informacje o swojej lokalizacji. Układają się one w ścieżkę jaką dziecko pokonało zmierzając do celu.

Przypominamy także, że w momencie przebywania dziecka w budynku – na mapie pokazuje się szary okrąg w promieniu którego znajduje się dziecko. Lokalizacja odbywa się wtedy w oparciu o dostępne sieci wi-fi lub nadajniki sieci komórkowych i jest ona mniej dokładna niż lokalizacja GPS. W momencie wyjścia dziecka na dwór, na mapie pojawi się pomarańczowa pinezka wskazująca położenie dziecka z dokładnością do kilku metrów (dzięki lokalizacji GPS). Jak na poniższym zdjęciu.