Bezpieczne wakacje z dzieckiem – o czym pamiętać?

Wyjazd wraz z dzieckiem na wakacje – nad morze, na Mazury, w góry, albo może za granicę, by podziwiać zabytki i cuda natury, ma być przygodą, z której każdy wróci do domu z nowymi doświadczeniami. Zadbajmy o to, by były to miłe wspomnienia i cenne umiejętności nabyte podczas wakacji z naszymi pociechami. Dlatego warto zastanowić się nad tym, o czym powinniśmy pamiętać, by zapewnić swoim dzieciom maksimum bezpieczeństwa.

Cel podróży

Wakacje z dzieckiem z powodzeniem możemy spędzić w Polsce. Nie brakuje w naszym kraju pięknych miejsc do wypoczynku i aktywności, pod gołym niebem i w zamkniętych pomieszczeniach. Wśród wakacyjnych kierunków w Polsce niezmiennie królują góry i Morze Bałtyckie. W największych kurortach nadmorskich w szczycie sezonu jest bardzo tłoczno, podobnie jak i na szlakach w górach. Nie trudno o to, by dziecko nagle straciło z oczu rodzica. Nie trzeba popadać w panikę, jeśli wyposażymy swoją pociechę w smartwatch dla dziecka Calmean. Nie dość, że szybko je zlokalizujemy wówczas na mapie w aplikacji w swoim smartfonie, to będziemy mogli zadzwonić na smartwatch i uzyskać połączenie głosowe z dzieckiem. To najszybszy sposób na znalezienie zgubionego, małego turysty.

W Polsce warto wybrać się nad Morze Bałtyckie, z uwagi na piękne, piaszczyste plaże. Na Pomorzu nie brakuje parków rozrywki dla całej rodziny. Ponadto wszystkie duże miasta mają tak wiele do zaoferowania turystom, że nigdy nie będziemy się w nich nudzić. W Toruniu można odwiedzić z dzieckiem Muzeum Żywego Piernika, w Sopocie wybrać się na molo, a w Warszawie do Centrum Nauki Kopernik. W Poznaniu mali podróżnicy ucieszą się z wizyty w Rogalowym Muzeum. Zawsze pamiętajmy, by zaplanować na trasie zwiedzania atrakcje dla małych dzieci i dopasować je do ich indywidualnych możliwości. Wakacje to też swobodny wypoczynek – na plaży, nad jeziorem czy po prostu w hotelowym basenie.

Innym sposobem na spędzenie wakacji z dzieckiem jest wybranie się za granicę. Tam mamy zapewnioną piękną pogodę – w Grecji, w Hiszpanii, w Chorwacji czy we Włoszech, a wyjątkowych miejsc do odwiedzenia wraz z dziećmi jest aż nadto. Wówczas również zadbajmy o gadżet w postaci smartwatcha dla dziecka, by mieć pewność, że w podbramkowej sytuacji dziecko wezwie pomoc rodzica, a rodzic sam je znajdzie bez kłopotu dzięki lokalizacji GPS.

Co zabrać ze sobą?

Ze swojej strony prócz smartwatcha Calmean dla dziecka, proponujemy zabranie ze sobą również podręcznej apteczki. Zdarte kolana, ugryzienia owadów, oparzenia słoneczne to tylko jedne z dolegliwości, jakie mogą spotkać nasze pociechy. Warto mieć pod ręką coś, co pozwoli natychmiast je opatrzeć.

Przyda się też nasz lokalizator GPS, który doczepić możesz do swojego bagażu. To zabezpieczenie, które pozwoli Ci zlokalizować zagubioną torbę, jeśli dojdzie do pomyłki np. przy wydawaniu bagażu na lotnisku czy przy autokarze.

Weź ze sobą w podróż gry i zabawy, którymi zainteresuje się dziecko w czasie jazdy samochodem czy lotu samolotem. Jeśli lubi grać na Twoim telefonie, nie zapominaj zainstalować na nim aplikacji do kontroli rodzicielskiej, by zabezpieczyć pociechę przed nieodpowiednimi treściami chociażby w internecie.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]