Zdrowie dziecka 

O tym, jak ważna jest regularna aktywność fizyczna nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie każdy wie jednak, ze warto natomiast wspierać ją również u dzieci. Najprostszy sposób na dbanie o zdrowie i dobrą kondycję to chodzenie. Mówi się, że osoba dorosła powinna wykonywać dziennie co najmniej 10 000 kroków, natomiast w przypadku dzieci i młodzieży jest to liczba minimum 6 000 kroków. Sama dzienna liczba kroków, liczona przez smartwatch, często nie daje nam jednak pełnego obrazu przeciętnej aktywności fizycznej, dlatego w najnowszych wersjach aplikacji na Androida, iOS oraz WWW funkcjonalność krokomierza zastąpiliśmy bardziej rozbudowaną funkcjonalnością – zdrowie. Co znajdzie tam opiekun i użytkownik zegarka?

Jak działa liczenie kroków?

Funkcja krokomierza dostępna jest w modelach CALMEAN GO, CALMEAN TOUCH, CALMEAN SPORT ACTIVE, CALMEAN SPORT, CALMEAN NEMO3 oraz CALMEAN MINI. Polega ona na liczeniu kroków na podstawie długości kroku dziecka i ruchów ręki, dzięki czemu charakteryzuje ją duża precyzja. Krokomierz zeruje się każdego dnia o północy, ale zebrane dane nie znikają – są zapisywane w aplikacji. W poprzednich wersjach użytkownik miał wgląd jedynie w ilość wykonanych dziennie kroków, ale najnowsza wersja programu dostarcza już znacznie większej ilości informacji. 

  Jak zmieniła się zakładka krokomierz?

  W nowej wersji aplikacji zakładka Krokomierz to zakładka Zdrowie. Opiekun wprowadza w tym miejscu nie tylko średnią długość kroku dziecka, ale również jego wagę, która jest niezbędna do wyliczenia dodatkowych danych. W zakładce widnieją następujące informacje:

  • ilość wykonanych kroków (dziennie, tygodniowo, miesięcznie)
  • spalone kalorie,
  • pokonany dystans.

  Na podstawie wagi użytkownika, aplikacja może obliczyć ilość spalonych w wyniku aktywności fizycznej kalorii. Natomiast pokonana odległość jest sumą wykonanych kroków, obrazującą wykonany w całości dystans. Jakie korzyści daje to rodzicowi? Po pierwsze, może on wyznaczać dziecku konkretne cele, które będą w pełni mierzalne. Po drugie, ma on również szansę zachować pełną kontrolę nad stanem aktywności swojej pociechy i zachęcić ją do ruchu. 

  Co widzi opiekun w najnowszej aplikacji?

  W zakładce Zdrowie opiekun może odczytywać dane liczbowe oraz analizować wykresy – 2 rodzaje. Zgromadzone informacje da się przeglądać w zakresie dziennym, tygodniowym i miesięcznym, co daje znacznie lepszy obraz ogólnej aktywności fizycznej dziecka. Analizując wykresy można ocenić też, czy aktywność fizyczna wzrasta, czy maleje oraz w jakich okresach. Poza tym, zgromadzone dane da się także zapisać w trzech formatach SVG, PNG oraz CSV. 

  Dlaczego liczenie kroków jest ważne?

  Funkcja liczenia kroków w zegarku jest niezwykle pomocna, kiedy próbujemy kontrolować swoją aktywność fizyczną lub zmotywować się do ruchu. Podobną rolę odgrywa krokomierz w przypadku dzieci. Aktywność fizyczna to istotny czynnik w profilaktyce otyłości i wielu innych chorób. Ruch – zwłaszcza na świeżym powietrzu – pozwala dbać też o wzmocnienie odporności organizmu. Ponieważ wiele dzieci spędza dzisiaj mnóstwo czasu przed komputerem czy telewizorem, konieczne okazuje się zmobilizowanie pociech do większej aktywności fizycznej. Zegarek liczący kroki pozwala uświadomić młodemu człowiekowi, że rusza się zbyt mało. Kiedy zaś wskaźniki na wykresie wzrastają, dziecko czuje satysfakcję i jest bardziej chętne do spacerowania czy biegania. Nowe funkcje aplikacji w zakładce Zdrowie rodzic może wykorzystać także w celu podjęcia rywalizacji ze swoją pociechą. Tak wspólna gra pozwoli całej rodzinie zadbać o swoje zdrowie i kondycję.

  PROMOCJA!
  Dodaj swoją ocenę
  [Liczna głosów: 1 Średnia ocena: 5]