Z pozoru smartwatch wygląda jak zegarek, którego główną funkcją jest pokazywanie aktualnej godziny. Jednak w istocie jest to urządzenie, które ma znacznie więcej funkcji. W naszym sklepie dostępne są smartwatche dla dzieci, pozwalające kompleksowo zadbać o ich bezpieczeństwo poza domem. Jeśli stajemy przed wyborem takiego zegarka dla dziecka, sprawdźmy, w jakie funkcje powinien on być wyposażony. Które okazują się w praktyce najbardziej przydatne?

Nadajnik GPS

Główną funkcją smartwatcha dla dziecka powinno być namierzanie pozycji, w której znajduje się nasza pociecha. Lokalizator dziecka GPS, w który wyposażony może być smartwatch dla najmłodszych, będzie ułatwiał znalezienie dziecka np. na osiedlu. Nasze lokalizatory w smartwatchach są w stanie zlokalizować dziecko z dokładnością do kilku metrów w zasięgu sieci GPS.

Przydatne okazuje się także to, że smartwatch jest w stanie podać miejsce pobytu dziecka, nawet jeśli będzie ono poza zasięgiem GPS. Lokalizowanie następuje wówczas poprzez sygnał operatorów komórkowych oraz sieć Wi-Fi. Jest to dobra kontrola rodzicielska.

Możliwość wykonywania połączeń głosowych

Bardzo istotne jest i to, żeby smartwatch dawał możliwość szybkiego skontaktowania się z dzieckiem. W zegarku oferowanym w naszym sklepie znajduje się już fabryczna karta SIM, zarejestrowana na CALMEAN, dlatego zegarek dziecka będzie dawał możliwość dzwonienia i odbierania połączeń głosowych tak samo, jak zwykły telefon. Dobrym pomysłem jest wybór takiego smartwatcha, z którego dziecko będzie mogło dzwonić tylko do wybranych przez rodzica osób, na zdefiniowane wcześniej numery. Obcy nie będą mogli wówczas dodzwonić się na zegarek.

Nasłuch otoczenia, w jakim znajduje się dziecko

Oprócz wykonywania połączeń głosowych ciekawą funkcją w smartwatchach dla dzieci jest możliwość wywołania nasłuchu otoczenia, które pozwala dyskretnie sprawdzić, czy z pociechą wszystko jest w porządku. To przydatna funkcja zegarka także i wtedy, gdy z różnych przyczyn rodzicom nie uda się nawiązać połączenia telefonicznego. Wtedy nasłuch otoczenia pozwoli samemu wywołać odbiór rozmowy przez zegarek.

Funkcje bezpieczeństwa

Wspominaliśmy, że smartwatch może zwiększyć bezpieczeństwo naszej pociechy. Tak jest w istocie, jeśli urządzenie posiada funkcję Stref, czyli ustawiania na mapie obszarów bezpiecznych. Wskazujemy, gdzie dziecko powinno przebywać w określonych porach. Jeśli zegarek wykryje, że pociecha nie jest tam, gdzie powinna, szybko powiadomi o tym fakcie rodzica.

Drugą funkcją wspierającą bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników smartwatchy jest opcja szybkiego wezwania pomocy – SOS. Za pomocą jednego przycisku dziecko uruchomi alerty SMS, notyfikacje i połączenia telefoniczne do opiekunów. To sposób, aby dać rodzicom znać, że dzieje się coś złego.

Pozostałe istotne funkcje smartwatcha dla dziecka

Budzik i alarm, prosty aparat fotograficzny, możliwość wysłania i odebrania wiadomości tekstowej lub głosowej, czujnik zdjęcia z ręki smartwatcha, a także funkcje sportowe – to wszystko może zaoferować takie urządzenie młodemu użytkownikowi. Warto wybrać smartwatch, który będzie przede wszystkim zwiększać bezpieczeństwo dziecka, ale i taki, który będzie się mu podobał i stanie się gadżetem, jaki z chęcią będzie wykorzystywać każdego dnia.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 2 Średnia ocena: 5]