Sierpień jest drugim miesiącem wakacji, ale to również czas, gdy rodzice dzieci szkolnych i one same zaczynają powoli przygotowywać się do rozpoczęcia nauki w murach szkół od 1 września. Zanim wybrzmi pierwszy dzwonek, a na korytarzach szkół pojawią się uczniowie, muszą oni zgromadzić wszystkie niezbędne rzeczy do swojej wyprawki. Co właściwie powinno się w niej znaleźć?

Książki i zeszyty

Podstawą przy nauce szkolnej jest bez wątpienia książka przedmiotowa i ewentualnie zeszyt. Każdy przedmiot uczony jest przez nauczyciela według podstawy programowej i przyjętych podręczników. Obecnie rodzice nie muszą we własnym zakresie kupować książek do wyprawki szkolnej, ponieważ są one zapewniane bezpłatnie przez szkołę, a finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jedynie książki do języka obcego dodatkowego oraz do religii lub etyki powinny być zakupione przed rozpoczęciem roku szkolnego przez rodzica czy opiekuna.

Uczniowie otrzymują nie tylko podręczniki, które są przekazywane kolejnym rocznikom w szkole, ale również zeszyty ćwiczeń, które nie są do zwrotu. Korzystają z nich na lekcjach, choć często mają też własny zeszyt do notatek. Właśnie owe zeszyty są jedną z ważnych pozycji w wyprawce szkolnej. Trzeba je dopasować do wymagań dziecka oraz tego, na jakim szczeblu edukacji się znajduje. Inne zeszyty kupi dziecko do klasy pierwszej szkoły podstawowej, a inne uczeń liceum.

Artykuły biurowe

By móc pisać, robić notatki, wypełniać ćwiczenia czy aktywnie brać udział w lekcjach plastyki, techniki oraz geometrii na matematyce, uczeń musi mieć artykuły biurowe. Tutaj akurat podstawą pozostaje pióro kulkowe lub ze stalówką albo długopis. Bardzo dobrze sprawdzają się długopisy wymazywalne, ze specjalną gumką, które rozwiązały problem kreślenia w zeszytach. Błąd wystarczy wymazać i na jego miejsce umieścić właściwą notatkę.

Wśród artykułów biurowych do wyprawki szkolnej kupuje się także nożyczki, zszywacze do papieru, spinacze, zakreślacze, kredki, ołówki i inne, podobne rzeczy, jakich na różnych przedmiotach w szkole może potrzebować uczeń.

powrot-szkoly

Artykuły papiernicze

Zeszyty zaliczane są do grupy artykułów papierniczych potrzebnych do szkoły. To jednak nie jedyne produkty z tej kategorii obecne w każdej wyprawce szkolnej. To także bloki – rysunkowe i techniczne, papier milimetrowy, zeszyt papierów kolorowych czy kartki kolorowe z tektury.

Plecak, piórnik i inne

Na co dzień uczeń musi w czymś nosić swoje podręczniki, ćwiczenia, zeszyty i artykuły biurowe. Służą do tego plecaki i tornistry. Długopisy czy kredki chowa się zaś w piórnikach, które mogą mieć różne kształty i rozmiary. Można czasem kupić w wielu sklepach papierniczych od razu piórnik czy cały plecak z wyposażeniem, a taki komplet może być atrakcyjny pod względem cenowym.

Nowoczesne urządzenia i gadżety

Obecnie wyprawka szkolna uzupełniana jest przez rodziców czy opiekunów również o nowoczesne gadżety, jak telefon komórkowy pozwalający na stały kontakt dziecka z rodzicem – nie tylko w szkole, ale również w drodze do i z szkoły oraz podczas zajęć dodatkowych i czasu wolnego. Rodzic może sprawować stałą kontrolę rodzicielską nad swoją pociechą i zadbać o jej bezpieczeństwo dzięki GPS. Lokalizator dziecka, np. w formie smartwatcha Calmean, ma szeroką funkcjonalność, która pozwoli w każdym momencie zlokalizować pociechę, nawet jeśli będzie ona znajdować się w zamkniętym pomieszczeniu. Dla ułatwienia wyboru takiego gadżetu dla dziecka warto sięgnąć po ranking smartwatchy dla dzieci.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]