Dlaczego trzeba spacerować ze zwierzętami?

Jednym z podstawowych obowiązków właścicieli czworonożnych pupili jest codzienne wychodzenie na spacery. Istnieje wiele powodów, które uzasadniają systematyczne zabieranie psa czy kota na dwór, by zwierzę wybiegało się, załatwiło swoje potrzeby fizjologiczne i pobawiło się z właścicielem na świeżym powietrzu. Sprawdź, dlaczego zaleca się spacery ze zwierzętami i z jakiego powodu są one korzystne również dla Ciebie?

1.    Niezbędna aktywność fizyczna – dla Ciebie i zwierzęcia!

Codzienne spacery pozwalają na zachowanie kondycji Twojego psa lub kota, nawet wtedy, gdy zapewnisz czworonogowi wybieg w postaci dużej działki przydomowej. Nie istnieje żadna inna forma aktywności, która mogłaby zastąpić spacer. Pamiętaj, że psy najczęściej potrzebują co najmniej pół godziny do godziny codziennego ruchu, by móc spożytkować nagromadzone pokłady energii i uzyskać możliwie jak najlepsze efekty płynące z ćwiczeń fizycznych.

Przy okazji i ty możesz pospacerować, niezależnie od pogody. Staniesz się bardziej aktywnym i zaczniesz prowadzić zdrowszy tryb życia. Podczas spaceru nie zapominaj o swobodnym wybieganiu się czworonoga, ale zadbaj też o jego bezpieczeństwo. GPS dla kota czy psa pozwoli na to, by zlokalizować zwierzę na żądanie. Nasz lokalizator Calmean to gadżet dla kota lub psa, który spełnia podobne założenia, jak lokalizator dziecka. To taka zwierzęca kontrola rodzicielska. Jeśli nagle na spacerze pies podąży za instynktem i zniknie w wysokiej trawie na polu lub wśród drzew w lesie, skorzystaj z aplikacji w swoim telefonie i zlokalizuj go. Zobaczysz też po zmroku, nawet z dużej odległości, gdzie Twój pupil się znajduje, dzięki migoczącym diodom urządzenia. Wiesz już, jak dbać o bezpieczeństwo kota i psa? Dowiedz się, jakie inne argumenty przemawiają za codziennymi spacerami.

2.    Nauka posłuszeństwa

Kiedy wychodzisz ze zwierzęciem na dwór, możesz uczyć go przy okazji podstawowych sztuczek i zwiększać dyscyplinę, w szczególności jeśli chodzi o psy, które bywają bardzo pojętnymi uczniami. Wzmocnij efekty treningowe dzięki zapewnieniu pupilowi codziennej rutyny, która zapewnia stabilizację. Dostosowuj prędkość spaceru i ucz psa posłuszeństwa. Dobrym pomysłem jest łączenie ze sobą podczas przechadzki elementów ćwiczenia tresury i ze świetną zabawą.

3.    Budowanie więzi ze zwierzęciem

Dzięki spacerom masz szansę na zwiększenie integracji z czworonogiem. Zachowaj bliskie relacje z nim przez to, że zaczniesz go każdego dnia zabierać na spacer.

4.    Zabawa dla obojga

Jeśli Twój pies czy kot przez większą część dnia pozostaje sam w domu, bo np. pracujesz i nie możesz mu poświęcić tyle uwagi, ile chcesz, zapewnij codzienne spacery. Będziesz lepiej stymulował zwierzaka fizycznie i mentalnie. Spacer to kres nudy, a pies czy kot będą z niecierpliwością oczekiwały na wspólne wyjście.

Niektóre psy lub koty, które zaczynają się nudzić, mogą mieć destrukcyjne zapędy. Przerwij je spacerem, aby uniknąć zniszczenia mebli, dywanów czy swoich butów i odzieży.

 

Spacery z czasem wejdą i do Twojej codziennej rutyny i będziesz do nich całkiem przyzwyczajony. Jeśli kupujesz kota czy psa dla dziecka, zaangażuj go do wychodzenia na dwór z podopiecznym. Przez to będzie uczyć się odpowiedzialności i systematyczności.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]