Jaki smartwatch dla chłopca?

Chłopcy w większym stopniu niż dziewczynki są aktywni fizycznie. Zwykle spędzają długie godziny na bieganiu za piłką czy graniu w inne gry zespołowe. W związku z tym potrzebują takiego smartwatcha, który sprosta ich trybowi życia. Poza tym powinien on gwarantować wiele użytecznych funkcji dla rodzica i dziecka – np. lokalizację GPS z dużą dokładnością oraz możliwość kontroli rodzicielskiej na odległość. Jaki smartwatch dla dziecka będzie odpowiedni dla twojego syna czy wnuka?

1.   Jakie podstawowe funkcje musi mieć smartwatch?

Smartwatch to przede wszystkim zegarek, który powinien ułatwić pociesze orientację w czasie i przestrzeni. Dziecko stopniowo zacznie się uczyć, ile ma czasu np. na podwórku i o której godzinie powinno pójść już do domu, zgodnie z umową z rodzicami.

Wówczas, kiedy dziecko może iść do szkoły bez opiekuna, z pewnością będziesz chciał wiedzieć, gdzie w danym czasie znajduje się twój syn. Czy dotarł bez przeszkód do szkoły? Czy w drodze do domu nie był u kolegi albo w osiedlowym sklepie? To wszystko sprawdzisz dzięki kolejnej ważnej funkcji smartwatcha dla dziecka – lokalizacji GPS. Co to jest GPS? To system namierzania satelitarnego, który pozwala na podanie aktualnej lokalizacji twojego dziecka. Możesz wysłać w aplikacji obsługującej smartwatch syna zapytanie o lokalizację, a szybko otrzymasz konkretne namiary, które zostaną umieszczone na mapie. Dokładność GPS jest bardzo wysoka – w przypadku smartwatchy Calmean nawet do kilku metrów, ale tylko w zasięgu sieci GPS, czyli na otwartej przestrzeni. Nie oznacza to jednak, że nasz smartwatch dla dzieci będzie bezużyteczny w zamkniętych pomieszczeniach. Jeśli dziecko znajdzie się poza zasięgiem GPS, wówczas lokalizowanie następuje przez sygnał operatorów komórkowych oraz sieci Wi-Fi.

Przyda się też kolejna istotna funkcja smartwatcha – możliwość wykonywania i odbierania połączeń głosowych. Smartwatch zastąpi więc dziecku telefon komórkowy.

2.   Dodatkowe, atrakcyjne funkcje smartwatcha

Z punktu widzenia wyzwań, jakie stawia przed naszymi smartwatchami kontrola rodzicielska, bardzo przydatne okazują się takie atrakcyjne funkcje urządzeń dla dzieci jak sygnał SOS czy nasłuch otoczenia. Po naciśnięciu jednego przycisku na smartwatchu Calmean pociecha wezwie natychmiastową pomoc od rodziców – otrzymasz SMS z lokalizacją i alertem w aplikacji. Dyskretnie możesz zadzwonić na smartwatch swojej pociechy i usłyszeć, co właściwie się z nią dzieje.

3.   Kontrola rodzicielska po nowemu

Nie musisz już wypytywać dziecka, gdzie było w ciągu dnia, albo samemu śledzić go krok po kroku po osiedlu. Możesz sprawdzić historię lokalizacji, dzięki której poznasz dokładną trasę, jaką pokonała pociecha. Dzięki możliwości ustanowienia stref bezpiecznych, zawsze będziesz wiedzieć, gdzie znajduje się twoje dziecko.

4.   Estetyka też ważna

Na koniec wspomnijmy o tym, że chłopcy z pewnością będą zadowoleni ze smartwatcha w kolorze niebieskim, zielonym czy czarnym. Nadal jest tak, że różowy kolor, także jeśli chodzi o tego rodzaju gadżety, jest jednak zarezerwowany wyłącznie dla dziewczynek. Na szczęście w ofercie Calmean mamy smartwatch w pięknym, niebieskim kolorze przeznaczony dla najmłodszych użytkowników, który z pewnością przypadnie do gustu chłopcom.  Ponadto obudowa smartwatcha jest woodoodporna, co pozwoli ochronić elektronikę przed zachlapaniem.

 

 

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 2 Średnia ocena: 5]