Główną zaletą naszych zegarków jest możliwość lokalizowania dziecka. Dążymy do tego, aby podana lokalizacja była jak najbardziej dokładna.


CALMEAN Child Watch Nemo


System CALMEAN lokalizuje Twoje Dziecko na 3 sposoby:

Lokalizacja GPS i Wi-Fi

Pierwszym i najbardziej dokładnym sposobem geolokalizacji jest lokalizacja punktowa GPS. Dokładność tej lokalizacji wynosi ok. 15 metrów. Do wskazania położenia twojego dziecka wykorzystujemy sieć satelitów i odbiorników naziemnych. Ten sposób lokalizowania jest dostępny, kiedy Dziecko znajdzie się na otwartej przestrzeni, na dworze. Wysokie mury, tunele, przejścia podziemne, etc. blokują bowiem sygnał GPS.

Przy namierzaniu GPS położenie dziecka pokazywane jest jako pomarańczowa pinezka na mapie.

Kolejnym sposobem lokalizowania dziecka jest wykorzystanie dostępnego zasięgu sieci  Wi-Fi. Wtedy na mapie nie będzie pomarańczowej pinezki. Ten rodzaj lokalizacji przedstawiony jest na mapie jako mały szary okrąg. W obrębie tego okręgu znajduje się Twoje Dziecko.

W ten sposób nasz system podaje przybliżoną lokalizację z dokładnością do kilkudziesięciu metrów.

Lokalizacja LBS

Jest kolejnym sposobem lokalizacji wykorzystywanym w momencie braku możliwości lokalizowania w oparciu o GPS lub Wi-Fi. W tej metodzie wykorzystywane są nadajniki operatorów sieci komórkowych. Na mapie zobaczysz wtedy duży szary okrąg.

Szara pinezka wyznacza środek okręgu,  w promieniu którego znajduje się Twoje Dziecko.

Jest to lokalizacja przybliżona z dokładnością do ok. 100 m. W zależności jak daleko lub blisko znajduje się nadajnik sieci komórkowej wykorzystywany do lokalizacji. Po najechaniu na szarą pinezkę można zobaczyć adres nadajnika w promieniu którego wyznaczona została lokalizacja Dziecka.

Ten widok dostępny jest w aplikacji CONTROL CENTER na komputerze, natomiast w telefonie zobaczysz duży szary okrąg, a w środku okręgu zdjęcie lokalizowanego dziecka.

Zatem jeżeli na mapie nie widzisz pomarańczowej pinezki – tylko większy lub mniejszy szary okrąg, wiedz, że twoje Dziecko znajduje się w promieniu tego okręgu. Natomiast, gdy tylko pojawi się w zasięgu GPS – np. wyjdzie na dwór, na mapie w aplikacji CALMEAN CONTROL CENTER pojawi się dokładniejsze położenie dziecka w formie pomarańczowej pinezki.

Lokalizacja poza granicami POLSKI

Jeżeli planujesz wyjazd za granicę i chcesz korzystać z naszego systemu lokalizacji, po przybyciu na miejsce, zakup kartę lokalnego operatora sieci komórkowej i wymień ją w zegarku.

Aby karta poprawnie działała, nie może być zabezpieczona nr PIN oraz musi posiadać aktywny pakiet danych internetowych min. 100 MB.  W aplikacji CONTROL CENTER wybierając zakładkę <Ustawienia SIM> trzeba również wprowadzić zmianę karty SIM i wpisać nowy nr telefonu zagranicznego operatora. Można również rozważyć zakup karty u polskiego operatora z włączonym roamingiem.

Więcej informacji dotyczących lokalizacji znajdziesz tutaj:

Częste Pytania

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 2 Średnia ocena: 5]