Lokalizator dziecka – jakie ma przydatne funkcje dla najmłodszych?

W naszej ofercie urządzeń Calmean znajdziesz między innymi lokalizator dziecka GPS, który ma formę smartwatcha – wygodnego w użyciu inteligentnego zegarka, dostępnego w jasnych, radosnych kolorach. Jakie przydatne funkcje dla najmłodszych ma taki lokalizator dziecka? Sprawdź to z nami!

  1. Lokalizacja GPS, WiFi i GSM

Podstawową funkcją lokalizatora jest wskazywanie jego położenia na żądanie rodzica. Zastanawiasz się, jaki wybrać lokalizator? Zwróć przede wszystkim uwagę na to, z użyciem jakich technik sprzęt jest w stanie zlokalizować twoją pociechę? Urządzenie Calmean lokalizuje dziecko z wysoką dokładnością, nawet do kilku metrów w zasięgu sieci GPS. Kiedy jednak twoje dziecko nie jest w zasięgu GPS, czyli na przykład znajduje się w szkole, w galerii handlowej czy w innym, zamkniętym miejscu, wówczas lokalizowane jest przez sygnał operatorów komórkowych oraz sieć WiFi. Sprawia to, że ty jako rodzic zawsze możesz zobaczyć, gdzie jest twoje dziecko.

  1. Funkcja prowadzenia rozmów głosowych

Bywa, że rodzice nie wiedzą co wybrać, zegarek z lokalizatorem czy smartfon? Zegarek jest wygodny w użyciu dla dziecka. Twoja pociecha nie musi pamiętać o jego przepakowaniu np. z plecaka szkolnego do torby, którą zabiera na trening lub do kolegi czy koleżanki. Taki zegarek daje możliwość prowadzenia rozmów głosowych ze swoim dzieckiem. Wyposażamy go w kartę SIM, dlatego smartwatch dzwoni i odbiera połączenia niemal tak samo, jak smartfon. W zegarku jest blokada pozwalająca na zdefiniowanie kilku numerów, które mogą dodzwonić się do dziecka i na które może ono dzwonić.

  1. Kontrola rodzicielska po nowemu

Kolejną przydatną funkcją dla najmłodszych w zegarku Calmean jest możliwość ustanawiania stref bezpiecznych, czyli obszarów na mapie, w jakich powinno przebywać dziecko w określonych porach. Jeśli obszar ten zostanie przez pociechę przekroczony, wówczas zegarek szybko to wykryje i powiadomi rodzica. Będziesz mógł zareagować i po prostu sprawdzić, czy z dzieckiem wszystko jest w porządku.

  1. Przycisk SOS

W życiu wiele może się wydarzyć, a z pewnością chciałbyś, by twoje dziecko poza domem czuło się bezpieczne. Czasem jednak może ulec np. wypadkowi i doznać urazu. Wówczas ważne jest, by otrzymało jak najszybciej pomoc. W zegarkach z lokalizacją Calmean jest przycisk SOS, który pozwoli dziecku szybko skontaktować się z rodzicem, jeśli zajdzie taka konieczność. 

  1. Nagrody dla dziecka

Lokalizator dla dziecka w formie smartwatcha jest atrakcyjnym dla niego gadżetem. Pozwala na m.in. nagradzanie dziecka wirtualnym serduszkiem, które wyświetli się na zegarku.

  1. Krokomierz i licznik kalorii

To ciekawa funkcja w zegarku Calmean, która pozwala na liczenie kroków i spalonych kalorii w każdym dniu. Sprawdzaj, czy twoje dziecko było aktywne.

Zastanawiasz się, czy to już czas na to, by puścić dziecko samodzielnie na podwórko? Kiedy dziecko może chodzić samo do szkoły? Jeśli ma już powyżej 8 lat, jak najbardziej jest to możliwe, a kontrolę rodzicielską oraz bezpieczeństwo pociechy zapewni ci w pewnej mierze lokalizator dziecka w formie zegarka. Pamiętaj jednak, że każde dziecko jest inne i nie zawsze ten sam wiek będzie odpowiednim momentem na rozpoczęcie samodzielnego chodzenia do szkoły.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]