Chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się Twój samochód – w każdej chwili? A może zależy Ci na tym, by mieć pewność, że siedząca za jego kierownicą osoba prowadzi go zgodnie z przepisami? Między innymi w tym pomogą Ci nowoczesne lokalizatory GPS.

Dadzą Ci one także dostęp do szeregu innych funkcji, dzięki którym zyskasz spokój ducha i możliwość błyskawicznej reakcji, gdy z Twoim pojazdem stanie się coś nieprzewidzianego. Przyjrzyjmy się tym urządzeniom bliżej!

Jak działa lokalizator GPS do samochodu?

Lokalizatory GPS to niewielkie urządzenia, które umieszczasz w swoim samochodzie (najlepiej w niewidocznym miejscu). Możesz wybierać spośród modeli zasilanych na baterie lub za pomocą kabla.

Lokalizują one pojazdy z dokładnością do kilku metrów, korzystając z sygnału GPS. Gdy auto znajdzie się poza jego zasięgiem, nadajniki używają sieci GSM. Lokalizatory marki CALMEAN są bowiem wyposażone w karty SIM.

Dostęp do lokalizacji swojego pojazdu i wszystkich innych danych dotyczących przebytych przez niego tras możesz uzyskać z poziomu aplikacji mobilnej. Możesz także korzystać z wygodnego panelu www.

Oczywiście nadajników GPS można używać nie tylko do lokalizacji samochodów. Pozwolą Ci one także śledzić położenie łodzi, motocykla, skutera czy roweru.

Jakie funkcje posiadają nadajniki GPS?

Lokalizatory GPS do samochodów oferują następujące funkcje:

  • sprawdzenie lokalizacji pojazdu w czasie rzeczywistym, a także dostęp do historii lokalizacji samochodu,
  • możliwość wyznaczenia stref, w obrębie których może się znajdować auto (geofencing). Po ich przekroczeniu właściciel nadajnika otrzyma alerty,
  • powiadomienie o uruchomieniu silnika – za każdym razem, gdy zostanie on odpalony, otrzymasz taką informację,
  • alerty o przekroczeniu prędkości – gdy pojazd będzie się poruszać z wyższą prędkością niż ta, którą ustawisz jako graniczną, dostaniesz powiadomienie,
  • powiadomienia o manipulowaniu przy pojeździe – możesz otrzymywać alerty, gdy ktoś (lub coś) w niekontrolowany sposób poruszy Twój samochód,
  • statystyki dotyczące użytkowania pojazdu (m.in.: pokonany dystans, czas trwania podróży, wykorzystanie paliwa, prędkość maksymalna).

Kiedy warto zainwestować w lokalizator GPS do samochodu?

Nikt nie chce, żeby jego pojazd został skradziony lub był wykorzystywany w nieodpowiedni sposób. Możesz ograniczać ryzyko takich sytuacji i zwiększyć swój spokój ducha. Dzięki lokalizatorom GPS sprawdzisz lokalizację samochodu na mapie, prędkość, z jaką aktualnie się porusza, a także, w razie potrzeby – odnajdziesz swój pojazd!

To wszystko, w połączeniu z szeregiem dodatkowych funkcji, sprawia, że nadajnik z GPS to świetny wybór, jeżeli:

  • udostępniasz swój pojazd osobom trzecim – np. pełnoletnim dzieciom, które dopiero niedawno zdobyły prawo jazdy,
  • zarządzasz flotą pojazdów służbowych,
  • często podróżujesz i chcesz mieć pewność, że Twój samochód zawsze będzie tam, gdzie powinien,
  • chcesz zabezpieczyć się przed ewentualną kradzieżą samochodu.

Sprawdź ofertę niezawodnych lokalizatorów GPS do auta od polskiego producenta CALMEAN!

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]