Od nowoczesnych technologii nie da się uciec. Zresztą, po co to robić, skoro kształtują one współczesny świat i po prostu ułatwiają życie? Smartfon towarzyszy dziś każdemu z nas, oferując znacznie więcej możliwości, niż tylko wykonywanie połączeń.

Uważasz, że przyszedł czas na to, aby zaczęło z niego korzystać również Twoje dziecko? Masz jednak obawy, że będzie spędzać na nim za dużo czasu lub przeglądać nieodpowiednie treści? Istnieje rozwiązanie, dzięki któremu będziesz spać spokojnie – to kontrola rodzicielska od CALMEAN. Poznaj jej możliwości!

Czym jest i jak działa kontrola rodzicielska?

To całkowicie naturalne, że chcesz mieć wpływ na to, w jaki sposób Twoje dziecko korzysta ze smartfona. Kontrola rodzicielska to aplikacja, która pozwala Ci decydować, co jest dobre dla Twojego dziecka, a tym samym kształtować jego rozwój.

Oczywiście możesz to robić w sposób całkowicie zdalny. Nie musisz zaglądać zza ramienia Twojej pociechy i obserwować, czym aktualnie się zajmuje.

dziecko korzystające ze smartfona

Jak dokładnie działa taka aplikacja? W przypadku CALMEAN Parental Control jest to bardzo proste!

  1. Pobierasz aplikację Control Center na swój smartfon.
  2. Zakładasz konto i dodajesz telefon dziecka.
  3. Dokańczasz konfigurację na smartfonie pociechy.
  4. Gotowe! Masz kontrolę na tym, jak Twoje dziecko korzysta z telefonu.

Oczywiście w dowolnym momencie możesz zmieniać ustawienia tak, by reagować na potrzeby swojej pociechy.

Jakie funkcje ma kontrola rodzicielska na Android?

Aplikacja do kontroli rodzicielskiej dostarcza Ci informacji na temat tego, ile czasu Twoje dziecko spędza na telefonie i z jakich programów korzysta. Daje Ci także możliwość wprowadzenia wielu ograniczeń w tym zakresie.

CALMEAN Parental Control to następujące funkcje:

  • monitorowanie czasu spędzanego przez dziecko na telefonie. Zyskujesz dostęp do danych historycznych – możesz przeanalizować ostatnie 7 dni,
  • ustalanie limitu czasu korzystania z telefonu i poszczególnych aplikacji. Po jego przekroczeniu uruchomi się blokada, a Ty otrzymasz alert,
  • informacje dotyczące na temat najczęściej odwiedzanych stron, oglądanych kanałów na YouTube i używanych aplikacji. Umożliwi Ci to ocenę tego, czy dziecko we właściwy sposób korzysta ze smartfona,
  • blokowanie wybranych gier i aplikacji. Możesz też jednym kliknięciem zablokować aplikacje z danej kategorii, dzięki czemu nie będziesz musieć z osobna analizować każdego programu,
  • powiadomienia o pobraniu nowych aplikacji. Dzięki temu możesz błyskawicznie zweryfikować, czy są one odpowiednie dla Twojej pociechy,
  • alerty, gdy stan baterii urządzenia dziecka jest niski. W razie potrzeby możesz przypomnieć mu o naładowaniu telefonu lub mniej się martwić, gdy ten się rozładuje.

Oczywiście w razie potrzeby zniesienie wszystkich blokad jest możliwe. Wymaga to jednak podania numeru PIN, który powinien znać tylko opiekun. Jeżeli masz podejrzenia, że Twoje dziecko mogło go poznać lub odgadnąć – warto go zmienić.

Parental Control od CALMEAN – zapewnij swojemu dziecku bezpieczeństwo

Aplikacja Parental Control to znacznie więcej możliwości niż samo kontrolowanie czasu spędzanego na telefonie i weryfikowanie aplikacji, z których korzysta Twoje dziecko.

Oczywiście, że ochrona przed dostępem do nieodpowiednich treści jest kluczowa. Kontrola rodzicielska to jednak także rozwiązania, które mają na celu informowanie Cię o tym, gdzie znajduje się Twoja pociecha i czy nic jej nie zagraża.

Parental Control pozwala Ci w czasie rzeczywistym sprawdzać lokalizację swojego dziecka, a także przeglądać historię jego przemieszczania się. Aplikacja daje również możliwość wyznaczenia stref bezpieczeństwa (funkcja geofencing). Po ich przekroczeniu otrzymasz powiadomienie, co umożliwi Ci szybką reakcję. Podobnie jak w przypadku, gdy Twoje dziecko wyłączy funkcję lokalizacji.

Zobacz także: Dziecko bezpieczne w czasie wakacji – 6 zasad

Bardzo istotne jest także to, że dziecko nie może zignorować Twojej troski i samodzielnie odinstalować aplikacji do kontroli. Aby to zrobić, potrzebna jest znajomość numeru PIN.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]