Co zrobić, jeśli dziecko wagaruje?

Wagarowanie, czyli mówiąc wprost opuszczanie lekcji w szkole, to zjawisko, które istnieje od dziesięcioleci. Zmienia się jednak podejście rodziców i nauczycieli do niego. Są też sposoby na to, by i o wagarach dziecka rodzic dowiedział się właściwie natychmiast i mógł w odpowiednim trybie na nie zareagować. Na pytanie o to, co zrobić, jeśli dziecko wagaruje, odpowiedź może być taka: wyposażyć je w lokalizator GPS dla dziecka.

Gdzie jest uczeń?

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu rodzic dowiadywał się o wagarowaniu dziecka dopiero wtedy, gdy poszedł na zebranie i zobaczył frekwencję w dzienniku lekcyjnym klasy swojego syna czy córki. Jednak obecnie o wiele szybciej uzyskuje taką informację, chociażby za pośrednictwem e-dziennika, z którego korzysta coraz więcej szkół – podstawowych i średnich.

Innym sposobem na szybkie powiadomienie rodzica o nieobecności dziecka w szkole jest uruchomienie alertów z aplikacji, która pokazuje lokalizację ucznia. W smartwatchach Calmean z GPS jest opcja ustanowienia tak zwanych stref bezpiecznych, w których w dane dni i godziny powinny się znajdować pociechy.

Rodzic w swojej aplikacji służącej do obsługi lokalizatora GPS dla dziecka może wskazać, że np. w poniedziałki od 8 do 14 dziecko powinno znajdować się na terenie swojej szkoły. Jeśli okaże się jednak, że lokalizator wykryje przekroczenie ustanowionej wcześniej strefy przez opiekuna, na jego aplikację od razu zostanie wysłany alert. Będzie wiedzieć wówczas, że najprawdopodobniej dziecko poszło na wagary.

Jak wybrać odpowiedni lokalizator GPS dla dziecka?

Jeśli rodzic chciałby zawsze wiedzieć, gdzie jest jego dziecko, czy wagaruje czy jak przystało na wzorowego ucznia chodzi na wszystkie zajęcia w szkole, powinien wybrać odpowiedni lokalizator. Ranking smartwatchy dla dzieci jaki przygotowaliśmy pozwoli Ci porównać ze sobą różne urządzenia, które umożliwiają kontrolowanie w dowolnym momencie, gdzie jest pociecha. Może to być doskonały pomysł na prezent na dzień dziecka.

Nawet wtedy, gdy nie ustanowisz stref bezpiecznych przy użyciu aplikacji do obsługi smartwatcha dla dziecka, możesz w godzinach lekcyjnych sprawdzić, gdzie jest dziecko. Jeśli lokalizator wskaże, że znajduje się na terenie szkoły – wszystko w porządku. W innym przypadku możesz podejrzewać, że syn lub córka wybrali się na wagary.

Dlaczego dziecko wagaruje?

Istnieje wiele sytuacji, w których dziecko może wagarować. Często jest to spowodowane sytuacją w szkole, np. przeciążeniem nauką, brakiem przygotowania do sprawdzianu, czy zbyt dużą ilością lekcji przypadających tego samego dnia. Są uczniowie, którzy wagarują z nudy, czy też będąc pod wpływem kolegów lub koleżanek, którzy także tak robią.

Jeśli odkryjesz, że dziecko wagaruje, zareaguj – porozmawiaj z nim i dowiedz się, co też spowodowało, że wybrało się na wagary.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 2 Średnia ocena: 5]
Zapisz się Prosimy o podanie adresu e-mail, na który wyślemy informację, jeśli produkt będzie dostępny.