Jak odnaleźć zagubionego kota?

Istnieje obiegowy pogląd mówiący o tym, że koty lubią chadzać własnymi drogami. Jeśli masz zwierzę, które lubi wychodzić na zewnątrz, nie jest trzymane tylko w pomieszczeniach domowych, to być może miałeś kiedyś problemy z tym, aby go odnaleźć. Jak odszukać zagubionego kota, który wypuścił się na zbyt daleką wyprawę i po prostu nie może odnaleźć drogi powrotnej do domu?

Poszukiwania w terenie

Jeśli zdarzy się, że kot zaginie, to często nie pozostaje ci nic innego, jak zacząć go szukać w okolicy domu. Być może wiesz, gdzie najczęściej przebywa. Warto jest przepytać sąsiadów, czy nie widzieli twojego zwierzaka oraz rozwiesić ewentualnie w okolicy ogłoszenia wraz ze zdjęciem pupila. Powinno się na nim znaleźć także imię kota, na które ten reaguje.

W sieci również możesz szukać swojej czworonożnej zguby. Opublikuj ogłoszenie w serwisie społecznościowym, a być może w ten sposób znacznie szybciej twój apel o pomoc w odnalezieniu kota trafi do większej liczby osób. Jeśli ktoś widział kota lub przygarnął pupila błąkającego się w okolicy, to możesz znacznie szybciej go namierzyć.

Spacery tylko na smyczy

O bezpieczeństwo kota możesz zadbać także w ten sposób, że nieco ograniczysz jego swobodę poruszania się na zewnątrz. Możesz przyzwyczaić swojego pupila do tego, by chodził na spacery na smyczy. Choć nie będzie to być może dla zwierzęcia tak ekscytujące, jak samotne przechadzki po okolicy domu, to jednak z pewnością ustrzeżesz go przed zaginięciem.

Na spacery bierz smycz i przypinaj ją do obróżki kota, choć lepiej jednak sprawdzają się specjalne szelki, dopasowane do gabarytów zwierzęcia w taki sposób, by z jednej strony kot nie mógł się z nich samodzielnie wyswobodzić, ale też by nie stała mu się krzywda.

Problem w tym, że nie każdy kot będzie chciał chodzić na smyczy na spacery. Masz szansę na przyzwyczajenie go do tego, jeśli od małego będzie w ten sposób wychodzić.

GPS dla kota – nowoczesna metoda poszukiwania zwierzęcia

System namierzania satelitarnego GPS wykorzystywany jest w lokalizatorach, smartwatchach dla dzieci, czy także w nawigacjach samochodowych. Możesz jednak używać go również wtedy, gdy chcesz zapewnić z jednej strony swobodę dla kota, a z drugiej bezpieczeństwo. Dokładność GPS na otwartym terenie jest bardzo duża – wskazuje lokalizację z precyzją do nawet 1 metra.

Dobrym pomysłem na to, jak odnaleźć zaginionego kota, będzie wyposażenie go w GPS dla kota. Takie niewielkie urządzenie, które może nosić kot czy pies, przymocuj do obróżki zwierzęcia, a jeśli zajdzie taka potrzeba, zlokalizujesz pupila przy użyciu aplikacji w smartfonie. GPS dla kota znajdziesz w naszej ofercie. Lekki, poręczny lokalizator sprawi, że twój kot będzie mógł chodzić na samodzielne eskapady, ale jeśli długo nie będzie wracać, zlokalizujesz go szybko za pomocą systemu GPS.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]