Jakie imię dla kota?

Mruczek, miauczek, kicia, puszek to tylko jedne z wielu imion, które często nadawane są kotom domowym. Jednak czy takie pospolite imię to dobry pomysł na nazwanie swojego pupila? Może warto pokusić się o oryginalność? Prezentujemy krótki poradnik dotyczący tego, jakie imiona najbardziej pasują do kotów.

  1. Nieograniczone możliwości wyboru

O ile w przypadku psów wybór imienia ma duże znaczenie w wielu aspektach, przede wszystkim tego, że trzeba wołać psa na spacerach czy przywoływać go do porządku na swojej dzielnicy, o tyle przy wyborze imienia dla kota nie ma takich problemów. Mało obcych osób, postronnych przechodniów będzie miało okazję zapoznać się z tym, jak nazywa się nasz kot. Dlatego nie musicie się niczym ograniczać i nadać swojemu zwierzakowi nawet najbardziej wymyślne imię. Najważniejsze, żeby podobało się domownikom i łatwo było się nim posługiwać na co dzień przy wołaniu swojego pupila.

  1. Imię pasujące do zwierzaka

Nieważne czy to kot czy pies, imię nadawane mu przez właściciela powinno po prostu do niego pasować. Czasem jest tak, że już po pierwszym zobaczeniu czworonoga od razu wiadomo, jak ma na imię. Szaraczek, Plamka, Łapka, a może Śnieżynka? Imię zależne od umaszczenia to częsty klucz w dobieraniu ich dla kotów. Ale nie musi nim być. Niewykluczone, że zwierzak z czymś lub z kimś się wam skojarzy i wówczas właśnie w ten sposób wskażecie, jak powinien się nazywać.

  1. Ś, ć i ź w imieniu kota

Zauważyć możecie, że wiele kotów w naszym kraju ma imiona, w których znajdują się spółgłoski zmiękczone, jak; ś, ć czy ź. Kicia to tylko jeden z takich przykładów. Spowodowane może być to tym, że kota wołamy zwykle: kici kici, stąd też i obecność zmiękczonych spółgłosek w jego imieniu pasuje jak ulał.

  1. Krótkie i przyjemne dla ucha

Bardzo dobrze sprawdzają się w kontekście wyboru imion dla zwierzaków domowych imiona krótkie, łatwe do wypowiedzenia i wymówienia. Takie, które po prostu same cisną się na usta i łatwo je nawet wykrzyczeć, kiedy zajdzie taka potrzeba, np. wasz kot oddali się od właściciela. Wówczas przyda mu się przy obroży nasz GPS dla kota Calmean. W ten sposób zadbasz o bezpieczeństwo kota, a i wołanie go nie będzie konieczne. Swojego zwierzaka po prostu zlokalizujesz na mapie dzięki nadajnikowi GPS, jaki przyczepisz do jego obroży.

Kot w przeciwieństwie do psa nie identyfikuje się aż tak ze swoim imieniem. Ale i tak uczy się reagować na nie.

Przykłady imion dla kotów

Sylwester, Puszek, Garfield, Klakier, Bonifacy i Filemon to słynne koty z bajek i filmów. Być może przypadną i wam do gustu i wasz puszysty czworonóg będzie mógł nosić z dumą takie imię.

Krótkie imię, które po prostu ładnie brzmi i jest dopasowane do zwierzaka, będzie dla niego idealne. Z czasem nauczy się na nie reagować. Dobierzcie je do osobowości kota i takie, które będzie rosło wraz z nim. Możesz szukać inspiracji w normalnych imionach, ale i w nazwach postaci historycznych czy ulubionych bohaterów filmowych i literackich.

 

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 2 Średnia ocena: 5]