Koty są zwierzętami, które z powodzeniem mogą być w domu, w którym są także dzieci. Zwykle przy kupowaniu czworonoga rodzina waha się pomiędzy tym, czy powinien to być kot czy pies. Kiedy wybór padnie na kota, niektórzy mogą błędnie postrzegać go jako zwierzę dzikie, nielojalne, które nie przywiązuje się do człowieka. Wcale tak nie musi być. Zobacz, jaką rasę kota wybrać dla swojej pociechy?

Kot brytyjski

Piękne umaszczenie kotów brytyjski – niemal niebieskie, powoduje, że jest to rasa bardzo atrakcyjna i chętnie wybierana do domów. Jej nazwa wzięła się od tego, że praprzodka tych czworonogów sprowadzono na Wyspy Brytyjskie przez legiony rzymskie. Cechami charakterystycznymi dla tego gatunku jest krótka, gęsta sierść o specyficznym kolorze. Taki kot czy kotka dla dziecka to dobry wybór, ponieważ mają one łagodne usposobienie, dlatego nie denerwują się, gdy maluch będzie chciał się z nim bawić czy je głaskać. Zwykle nie zachowują się agresywnie. Mają wysoki poziom inteligencji i lubią kontakt z dziećmi, wobec których mają dużą cierpliwość. Co ciekawe, taka rasa kotów przywiązuje się do właściciela.

Main coon

Piękną rasą kotów jest Main Coon. Takie czworonogi pochodzą z obszaru Ameryki Północnej. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z ponadprzeciętnie dużym kotem, który ma obfite futro i szpiczaste, sterczące uszy. Main Coon łatwo odnajduje się w warunkach domowych i podąża za człowiekiem. Lubi się ruszać i warto dawać mu możliwość jakiejkolwiek aktywności na świeżym powietrzu. By zmniejszyć ryzyko zgubienia się zwierzęcia np. na łące czy w lesie, możemy wyposażyć w nadajnik GPS dla kota. Ma on postać niewielkiego pudełka, które przypiąć można do obroży czworonoga. Dokładność GPS wskazującego aktualne położenie kota w aplikacji wynosi nawet do kilku metrów na otwartej przestrzeni, także łatwo będzie znaleźć zabłąkanego zwierzaka. Zastosowanie GPS w przypadku takich rasowych kotów może też pomóc w odnalezieniu ich, jeśli dojdzie do kradzieży.

Dodatkowo Main Coon to rasa zwierząt cierpliwych i opanowanych, które dobrze dogadują się z psami w tym samym domu.

Ragdoll

Dobrą rasą odpowiednią dla dzieci są koty Ragdoll, z puszystym, gęstym futrem w różnych kolorach, ponieważ są one łagodne i cierpliwe. Będą dobrym, oddanym towarzyszem dla dziecka i całej rodziny. Mają zrównoważony charakter, ale co ciekawe, nie lubią samotności.

Kot syberyjski

Gęste futro, lojalność wobec ludzi, żywiołowość i uczuciowość to cechy charakteryzujące koty syberyjskie. Rasa ta pochodzi z Rosji i powstała naturalnie. Kot syberyjski jest towarzyski i serdeczny. Zwykle niczego nie niszczy w swoim otoczeniu. Pod względem usposobienia bardzo przypomina swoim zachowaniem psa.

Bez względu na to, jaką rasę kota wybierzemy, pamiętajmy o wyjaśnieniu swoim dzieciom, jak należy traktować czworonoga w domu. Pozostanie już później tylko wybrać imię dla kota samca czy samiczki – Mruczek czy Filemon to tylko jedne z wielu różnych propozycji.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]