Jaki pies do domu?

Podjęliście rodzinnie decyzję o tym, by kupić psa lub przygarnąć czworonoga ze schroniska? Może chcesz sprawić przyjemność swoim pociechom i kupić im pupila, o którym marzą? Musisz zastanowić się przy tym, jaki pies dla dziecka będzie najlepszy? Przedstawiamy wykaz ras, które najlepiej nadają się do trzymania w domu.

Buldog francuski

Mały, przyjazny piesek idealny do domu to buldog francuski. Wyróżnia się on wśród innych ras psów pogodnym, łagodnym usposobieniem. Będzie wymarzonym kompanem dla rodziny z dziećmi, ponieważ wykazuje się dużą cierpliwością i lubi się bawić, a także łatwo uczy się sztuczek. Jest oddany, ale wymaga dużego zainteresowania, ponieważ źle znosi samotność. Jeśli zamierzasz więc zostawiać psiaka na kilka godzin samego w domu, wybierz inną rasę.

Coton de tulear

Psem domowym, małym, towarzyskim i przyjaznym, będzie czworonóg rasy Coton de tulear, nazywany po prostu cotonem. Przywiązują się one do człowieka i nie faworyzują nikogo w domu. To energiczne, radosne psiaki, które podobnie jak buldogi francuskie, źle znoszą samotność. Minusem tego czworonoga jest czasochłonna pielęgnacja.

Bichon frise

Rasą psów idealną do domów, gdzie są dzieci, jest bichon frise. To niewielki piesek, który uwielbia pieszczoty i szybko przywiązuje się do właścicieli. Jest czuły i ma wesołe usposobienie. Dla młodszych i starszych dzieci wydaje się idealnym rozwiązaniem. Jeśli chcesz mieć takiego psa, to wiedz, że wymaga on regularnej pielęgnacji i niestety częstego strzyżenia.

Maltańczyk

Wśród ras psów domowych ważne miejsce zajmują maltańczyki, które są typowymi czworonogami do towarzystwa. Doskonale czują się wśród ludzi, uwielbiają pieszczoty i czesanie czy przytulanie. Będą świetnymi towarzyszami zabaw starszych dzieci.

Shih tzu

Jeśli zastanawiasz się: kot czy pies w domu, shih tzu rozwiązuje właściwie dylemat, bo to rasa psa z kocim charakterem. Z jednej strony to piesek, który uwielbia pieszczoty, ale to on decyduje, kiedy ma na nie ochotę i kiedy będzie się im poddawać. Ulubionym zajęciem shih tzu wydaje się spanie. Nie nudzi się, gdy zostaje sam w domu, dlatego będzie dobrym wyborem, jeśli nie zawsze jesteśmy w domu. Potrzebuje jednak uwagi i miłości rodziny, dlatego najlepiej kiedy tylko jesteśmy w domu, okazujmy mu uczucie.

Golden retrievery

Jeśli masz duży dom i ogródek, możesz wybrać dla siebie i rodziny większego pieska, np. golden retrievera, który jest popularnym psem rodzinnym. Wyjątkowo przywiązuje się do rodziny. Jest psem wyjątkowo zrównoważonym i przyjacielskim. Lubi dzieci, ale też trzeba wiedzieć, że ma dosyć dużo siły, dlatego maluszkom może niechcący zrobić krzywdę. Pies ten potrzebuje się wybiegać, ale przy swobodnej aktywności na polu czy łące warto założyć mu lokalizator dla psa, który oferujemy w naszym sklepie. To taka psia ochrona rodzicielska, bazująca na systemie GPS, która pozwala zawsze sprawdzić, gdzie pies przebywa i szybko do niego dotrzeć.

 

Czytaj również: Rasy dużych psów

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 12 Średnia ocena: 4.9]