Jaki prezent świąteczny dla dziecka? 

Święta Bożego Narodzenia są radosnym okresem oczekiwania na narodziny Jezusa w ubogiej stajence w Betlejem. Atmosfera świąt udziela się niemal każdemu. W szczególności na święta  czekają dzieci, głównie z uwagi na to, że tradycyjnie są obdarowywane podarunkami. Jaki prezent na Mikołaja i na Gwiazdkę sprawić dziecku, by było z niego zadowolone?

Prezent zgodny z zainteresowaniami

Bardzo dobrym wyborem dla każdego dziecka będzie prezent, który zgodny jest z jego pasją. Rodzicom nie trudno jest dociec, co takiego ucieszyłoby pociechę. Natomiast dalsza rodzina czy przyjaciele mogą mieć z tym nie lada problem. Jaki bowiem prezent dla dziewczynki mającej 8 lat wybrać, by na jej buzi zagościł uśmiech? Z czego szczerze ucieszy się chłopiec w podobnym wieku? Gra, instrument muzyczny, lalka, samochodzik, a może piłka czy inny gadżet sportowy? Dobrze jest podpytać wówczas rodziców, jaki prezent byłby najbardziej pożądany.

Świetne sprawdzają się wszelkie akcesoria z ulubionymi bohaterami z bajek i filmów, jak kubki, filiżanki, szklanki, termosy, pościel, ubrania. Zabawki z Psim Patrolem, a może z Bobem Budowniczym, Strażakiem Samem, LOL Surprise czy też Konikami Pony i Barbie to tylko jedne z wielu możliwych propozycji.

Zawsze sprawdzające się prezenty

Niejako uniwersalnym prezentem świątecznym dla dzieci w różnym wieku są gry planszowe oraz klocki Lego dostosowane do wieku i umiejętności pociechy. Gry planszowe mogą mieć różny charakter i być też interaktywne, co podoba się kilkulatkom. Jeśli chodzi o klocki, dzieci ucieszy zestaw Lego Duplo, Lego City, Lego Friends czy inne zestawy tematyczne. Trzeba je tylko dobrać do wieku pociechy.

Upragnione zwierzątko

Taki prezent świąteczny trzeba już omówić kategorycznie z rodzicami dziecka. Wiele maluchów czeka z niecierpliwością na czworonoga, który będzie im towarzyszył w codziennych zabawach. Rodzice też powinni mieć pewność, czy są gotowi podjąć się odpowiedzialności posiadania w domu zwierzęcia? Nie można oczekiwać, że dziecko w pełni przejmie obowiązki związane z opieką nad czworonogiem. Zastanowić się też trzeba, czy będzie to kot czy pies? Ewentualnie – jaki pies dla dziecka będzie najlepszy, a może raczej jaka rasa będzie przyjazna dla najmłodszych?

Elektroniczny gadżet

Dzieci zwykle uwielbiają nowoczesne gadżety, jak smartfony, tablety, komputery czy smartwatche. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obdarować je takim urządzeniem. Zastanowić się trzeba, czy wybrać zegarek z lokalizatorem czy smartfon? Który gadżet będzie dla dziecka bardziej użyteczny i przyda się także rodzicom w zakresie spełniania funkcji dotyczących kontroli rodzicielskiej? Ciekawą propozycją jest zegarek z telefonem dla dziecka Calmean z kartą SIM pozwalającą zadzwonić na smartwatch dziecka, wywołać nasłuch w jego otoczeniu, ale i zlokalizować pociechę z dużą dokładnością. Smartwatch będzie właściwie prezentem nie tylko dla dziecka, ale i dla rodziców, którzy chcą zapewnić dziecku bezpieczeństwo w różnych okolicznościach.

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]
Zapisz się Prosimy o podanie adresu e-mail, na który wyślemy informację, jeśli produkt będzie dostępny.