Początek roku szkolnego wiąże się nie tylko z rozpoczęciem lekcji w placówkach edukacyjnych, ale również z uruchomieniem wielu zajęć dodatkowych w różnych instytucjach, ośrodkach i prywatnych firmach. Rodzice stają przed wyborem dla swoich pociech takich zajęć pozaszkolnych, które będą dla nich najbardziej użyteczne i będą zgodne z ich indywidualnymi predyspozycjami i zainteresowaniami. Jakie wybrać?

Rozwój sportowych zainteresowań

Szeroką ofertę zajęć dodatkowych przedstawiają ośrodki sportowe. Możemy zapisać swoje dzieci na basen, na zajęcia biegowe i lekkoatletyczne, albo do szkółki piłkarskiej, siatkarskiej czy koszykarskiej. Niekoniecznie trzeba ograniczać się przy tym wyłącznie do dyscyplin popularnych. Czemu dziecko nie miałoby doskonalić swoich umiejętności w jeździe na deskorolce, na rolkach czy hulajnodze, albo w skokach na trampolinie czy w akrobatyce. Centra sportowe w wielu miastach w Polsce, zwłaszcza w tych większych nie ustają w dopasowywaniu swojej oferty do zmieniających się potrzeb najmłodszych i ich rodziców.

Jazda na rolkach nie musi być już tylko hobby dziecka. Może ją trenować w terenie oraz w zamkniętych halach z zaaranżowaną rampą i innymi przeszkodami. Być może dziecko uwielbia jeździć na jednośladzie. Jeśli tak, można zapisać je na odpowiednie zajęcia, a kto wie, może jazda na rowerze stanie się dla niego przepustką do profesjonalnego sportu w przyszłości?

Nasi najlepszy sportowcy, jak chociażby Anita Włodarczyk, Iga Świątek, Robert Korzeniowski czy Kamil Stoch też kiedyś zaczynali treningi i wybrali jednak mniej popularne sporty niż piłka nożna czy siatkówka. Dajmy dziecku wybór i niech zobaczy, w jakiej dyscyplinie czuje się najlepiej. 

Nie każdy tez musi być sportowcem. Może chcieć rozwijać się w zupełnie innym kierunku, a niekoniecznie sama szkoła mu to zapewni. 

Artystyczne zajęcia dodatkowe

Malarstwo, rzeźba, a może muzyka? Jeśli nasze dziecko ma duszę artystyczną, uwielbia malować, albo ma piękny głos i chce uczyć się gry na instrumencie muzycznym, możemy wybrać właśnie takie zajęcia dodatkowe. Może w przyszłości stać się znanym muzykiem, wokalistą czy też malarzem, który swoje wystawy będzie miał na całym świecie. 

Taniec sportowy i nie tylko

Bardzo popularną ofertę zajęć dodatkowych, również dla najmłodszych i trochę starszych dzieci, mają szkoły tańca. Chodzi tu o lekcje z tańca towarzyskiego, salsy, baletu, a nawet hip-hopu i jazzu. Niekoniecznie więc trzeba celować w zajęcia, które przygotują dziecko do turniejów tanecznych i zdobywania kolejnych laurów w tym właśnie zakresie. 

Nauka języków obcych

Łącząc przyjemne z pożytecznym, warto zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe z języka obcego. Dla najmłodszych najlepsza w tym zakresie będzie edukacja połączona z zabawą, konwersacje i inne, podobne niekonwencjonalne zajęcia z języka obcego. 

Jeśli dziecko chodzi na zajęcia dodatkowe blisko domu, być może mogłoby uczęszczać na nie samodzielnie. Skoro dziecko chodzi samo do szkoły, to na zajęcia dodatkowe również może tak uczęszczać, a rodzic może kontrolować jego bezpieczeństwo dzięki lokalizatorowi GPS. Calmean ma w ofercie bardzo dobry, funkcjonalny smartwatch dla dzieci, który pozwala na dokładne lokalizowanie na żądanie użytkownika, nasłuch w otoczeniu pociechy oraz na prowadzenie i odbieranie połączeń głosowych. Ranking smartwatchy dla dzieci pokaże nam, jakie funkcje i opcje dodatkowe mają poszczególne rodzaje takich urządzeń i które warto wybrać. 

Dodaj swoją ocenę
[Liczna głosów: 0 Średnia ocena: 0]